Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

15 °C

Ви тут: Новини >> Підведено підсумки виконання Плану дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука за звітній період

Підведено підсумки виконання Плану дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука за звітній період

Лютий 12, 2019

 

План Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука -  2020 року на виконання заходів національного проекту Угода мерів, учасником якого є наше місто, було затверджено на сесії Кременчуцької міської ради в 2016 році. Його головною метою є впровадження енергоефективних заходів у різних сферах життєдіяльності,  сприяння заощадженню коштів споживачів за використання  різних видів енергії, вирішення найактуальніших соціальних проблем і, як наслідок,  зменшення викидів СО2.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що у Кременчуці тільки за 2 роки проведено значну роботу з  впровадження інвестиційних проектів, спрямованих на ефективне використання енергоносіїв у бюджетній сфері зокрема.  Наразі доводиться враховувати помилки минулого, адже в попередні роки не приділялося достатньо уваги комплексному підходу до проведення енергозаощадних заходів у муніципальному господарстві. Наразі до впровадження таких заходів залучаються різні фінансові інструменти, а саме, кошти міського та державного бюджетів, а також кошти європейських інвесторів.  Володимир Пелипенко підкреслив, що за звітній період містом реалізовані проекти за участі європейських інвесторів щодо оновлення парку комунального електротранспорту новою екологічно чистою технікою, модернізовано вуличне освітлення у різних районах міста, встановлено автономні котельні в закладах бюджетної сфери. Як підсумок, у порівнянні із 2013 роком  завдяки цим реалізованим заходам вдалося зменшити більше ніж на 12% викиди СО2.   Відповідно до Угоди мерів у містах, які є членами такої угоди, рівень викидів  СО2 до 2020 року має зменшитися до 20%. Володимир Пелипенко висловив впевненість у тому, що до 2020 року місто обов’язково досягне цього показника, а це відкриє перед ним додаткові можливості щодо подальшого залучення коштів інвесторів на впровадження енергозберігаючих заходів.

За інформацією керівника відділу енергоменеджементу Тетяни Андрієвської, у Кременчуці у рамках виконання програмних заходів Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку  впродовж 2 років триває масштабна робота за всіма напрямками заощадження енергії. За звітній період тільки в будівлях бюджетної сфери проведено заміну понад 23 тис. ламп розжарювання на світлодіодні, замінено вікна на енергоефективні на площі понад 8 тис. кв. метрів, перекрито сучасними матеріалами покрівлю на площі 4 тис. 595 кв. метрів, замінено мережу трубопроводів довжиною 767 пог.  метрів, встановлено 2 індивідуальних теплових пункти.  Планується встановлення таких пунктів у  66 установах бюджетної сфери. Що стосується багатоповерхівок, то за попередні 2 роки на реалізацію енергоефективних заходів в об’єктах житлового фонду залучалися кошти міського та державного бюджетів, у тому числі в  вигляді «Теплих кредитів». За рахунок цих фінансових інструментів у  багатоповерхівках Кременчука встановлено 39 ІТП, тепловими лічильниками облаштовано понад 65% багатоквартирних будинків. Над заощадженням енергії також цілеспрямовано працюють на комунальних підприємствах. За рахунок цього комунальникам вдалося досягти економії 11 тис. МВт/год..

На сьогоднішній день План дій  Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука 2020 року виконано більше ніж на половину. Робота над реалізацією програмних заходів продовжується.

 

Фотогалерея