Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

15 °C

Ви тут: Новини >> Влада і громада разом вирішуватимуть проблему забруднення річки Дніпро

Влада і громада разом вирішуватимуть проблему забруднення річки Дніпро

Липень 05, 2019

У Кременчуці відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де розглянули питання погіршення стану річок міста.  В обговоренні проблеми взяли участь міський голова Віталій Малецький,  депутати міської та обласної рад, представники контролюючих служб і  екологічних організацій, науковці  природоохоронній галузі, фахівці сфери  рибного господарства, правоохоронці та  громадськість.  

Міський голова Віталій Малецький підкреслив, що проблема погіршення стану річкової води і забезпечення населення міста питною водою належної якості турбує всіх, бо від цього, насамперед, залежить здоров’я кременчужан.  Керівник міста зазначив, що на вимогу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради в Полтавській ОДА відбулося подібне засідання комісії з питань ТЕБ і НС.  Про результати роботи цієї комісії доповів перший заступник голови обласної комісії з питань ТЕБ і НС Віктор Стеблянко. Він  підкреслив, що питання стану води акваторії Кременчука перебуває на контролі керівництва області. За його інформацією, останні проби води, взяті в точках, вказаних комісією ТЕБ і НС Кременчука та громадськості міста, не є кричущими, вони наближені до нормативних показників.  Разом із тим Віктор Стеблянко підкреслив, що на обласній комісії було прийнято рішення щодо проведення спільних заходів різними службами в напрямку покращення стану річок Кременчука, посилення контролю за якістю води із щотижневим моніторингом її  показників у межах міста. Він також звернув увагу на необхідності створення запасу питної води для задоволення потреб населення у разі погіршення показників води на водозаборі.

Начальник відділу екологічної безпеки виконкому міської ради Олексій Федюн відмітив, що за результатами лабораторних досліджень проб Дніпрової води від 24 червня було зафіксовано перевищення вмісту марганцю у верхній частині водосховища. Окрім того, 1 липня до виконавчого комітету надійшла інформація управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області про погіршення показників якості води на Кам'янському водосховищі та відсутності достатнього пропуску води через греблю Кременчуцької ГЕС. Це призвело до масової загибелі водних біоресурсів. Реагуючи на цю ситуацію, виконком міської ради направив листа до Державного агентства водних ресурсів України, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, ПрАТ «Укргідроенерго» та ДП «НЕК «Укренерго» щодо термінового збільшення пропусків води на Кременчуцькій ГЕС та вжиття відповідних заходів із додаткового пропуску воду. Це дасть можливість не допустити  вторинного забруднення води та масової загибелі риби.

Продовжуючи обговорення проблеми погіршення стану води акваторії Кременчука, представник КП «Кременчукводоканал» наголосив на тому, що комунальне водопостачальне підприємство  здійснює постійний контроль за роботою очисних споруд, на яких вода проходить механічну та хімічну обробки. Після потрапляння очищеної води в питні резервуари, спеціалісти лабораторії водопостачального підприємства щогодини проводять її дослідження за 61 показником. Незважаючи на те, що протягом червня місяця у джерелі централізованого водопостачання – Кременчуцькому водосховищі спостерігалося погіршення якості води, технологічна ефективність міської водоочисної станції забезпечувала та продовжує забезпечувати нормативну якість питної води.  

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Надія Резнікова наголосила, що за результатами останніх лабораторних досліджень показники мікробіологічної забрудненості води акваторії міста набагато перевищують нормативні показники. Щодо води в річці Псел, то в ній в останні роки теж спостерігається стійка тенденція до погіршення якості. З метою недопущення виникнення інфекційних захворювань під час відпочинку на воді фахівці  від початку купального сезону радять відпочивальникам обмежуватися від купання на пляжах міста та вжиття річкової води для пиття.  Окрім того, Надія Резнікова підкреслила, що вода  в 85% об’єктах альтернативного водопостачання не відповідає нормативним показникам.

У рамках обговорення ситуації, пов’язаної з погіршенням стану вод  акваторії міста та замором риби, піднімалися питання  нестачі кисню в річкових водах, забруднення  річок відходами життєдіяльності людей та викидами промислових підприємств, коригування режиму роботи водосховищ, зміни природно-кліматичних умов, застарілості технічних можливостей гідроспоруд,  тощо.

У підсумку членами комісії було вирішено направити звернення до Державного агентства водних ресурсів України щодо узгодження режимів роботи дніпровських водосховищ, посилення контролю за додатковим пропуском води в Кременчуцькій ГЕС, щотижневого відбору проб води в джерелі водозабору  з  проведенням лабораторних досліджень і подальшим доведення цієї інформації до населення, проведення аналізу стану забрудненості води амонієм, фосфатами, іншими сполуками та речовинами з метою встановлення джерел забруднення річок, посилення контролю за реалізацією річкової риби в місті.     

Міський голова Віталій Малецький наголосив, що всі ухвалені заходи є обов’язковими для виконання. Він підкреслив, що з міського бюджету додатково виділено 500 тис. грн.. Ці кошти  комунальне водопостачальне підприємство використовуватиме на придбання додаткових реагентів для доочищення питної води, яка потраплятиме в оселі жителів міста, якщо якість річкової води в джерелі водопостачання погіршуватиметься. Крім того, міський голова запросив представників громади до спільної роботи щодо вирішення проблем погіршення стану річки Дніпро.

Теги: #Новини

Фотогалерея