Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C
Житлово-комунальне господарство

 Житлово-комунальне господарство міста Кременчука налічує 11 комунальних підприємств, які мають 457 одиниць спеціалізованої техніки та 2038 працівників. Підприємствами виконуються роботи по озелененню, освітленню міста, його санітарній очистці, ремонту доріг, благоустрою території, капітальному ремонту та поточному утриманню житлового фонду, утриманню кладовищ, засобів регулювання дорожнього руху, ліквідації аварійних ситуацій тощо. Це такі підприємства як: Кременчуцьке автотранспортне підприємство 1628, КП «Міськсвітло», КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління», КП «Кременчукводоканал», КП «Теплоенерго», КП «Спецкомбінат ритуальних послуг», комунальне госпрозрахункове житлово-експлуатаційне підприємство «Автозаводське». Управителі, що обслуговують житловий фонд міста – це ТОВ «Житлорембудсервіс», ТОВ «Місто для людей Кременчук», ТОВ «ЖЕП Перспектива».
Протяжність мереж зовнішнього освітлення міста становить 516,35 км, протяжність вулично-шляхової мережі в межах територіальної громади – 392,09 км. Крім того, до комунальної власності міста належать 3 автомобільні мости та 2 шляхопроводи загальнодержавного значення.

 Загальна площа зелених насаджень складає 3437,16 га. Площа зелених насаджень загального користування (парки культури та відпочинку, сквери, набережні та бульвари,  розподільчі смуги) – 481,06 га.

Загальна площа 18 міських кладовищ  становить 86,64 га.

Протяжність мереж:

  •   водопостачання становить - 438 км,
  •  водовідведення - 270,4 км,
  •  центрального теплопостачання – 2115  км,
  •  гарячого водопостачання – 16,09 км.

 У місті Кременчуці налічується 1362 багатоквартирних житлових будинків, загальною площею 4199,02 тис.кв.м, з яких на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства «Автозаводське» обліковується 1092  житлових будинків загальною площею 3341,286 тис.кв.м. У 238 будинках створено ОСББ, в 1 одному будинку зареєстровано ЖБК.

 Середній фізичний знос житлового фонду становить 40-60%. «Ветхими»  визнано 28 будинків загальною площею 6,236 тис.кв.м, аварійні будинки відсутні, 360 будинків експлуатуються  більш ніж 50 років, 758 будинків - до 50 років. У місті відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" приватизовано 97,8 % житла, комунальним залишилося трохи більше 2 %  житла.

 Житлово-комунальне господарство займається озелененням міста, а саме КП «Благоустрій Кременчука» виконує всі ті роботи, без яких місто не може бути зеленим та відповідати сучасним вимогам. Щодня на об’єктах працює 260 працівників. На підприємстві налічується більше 30 одиниць техніки, 36 одиниць обладнання по догляду за зеленими насадженнями. На утриманні підприємства перебуває 3 парки та 19 скверів загальною площею 84,92 га. Крім того, на обслуговуванні підприємства - квітники загальною площею 7424 м2. Щороку у Кременчуці з’являються нові клумби, якими оздоблюються зелені зони, парки, сквери, бульвари, розподільчі смуги. Різнобарв’я квіткової рослинності додає вишуканої краси промисловому центру. За всім цим стоїть клопітка сумлінна праця озеленювачів Кременчука. У парках, скверах та розподільчих смугах міста висаджені як звичайні для нас види дерев, як то берези, клени, каштани, горобини, так і дерева, які відрізняються від інших формою та забарвленням: береза плакуча «Yongil», клен «Globosum»,  ясень «Плакучий», верба «Матсудана», ясень «Золотий».  На розподільчих смугах та в скверах висаджуються квітучі та листяні кущі: спірея «Ван Гута», форзиція «Європейська», рокитник «Золотий дощ», гортензія черешкова та багаторічники: лілійник, гвоздика, хоста різнобарвна.

Впродовж 5 років для можливості збереження тривалості життя деревам підприємство виконує роботи по кронуванню зелених насаджень. Зокрема, враховуючи корисні властивості тополь, видалення цих дерев, як єдиний захід, не вирішує проблем реконструкції зелених насаджень, які за віко­вим станом ії потребують. Тому, формуюче кронування дерев, що досягли вікової межі, за більшістю – тополь, є раціональним вирішенням наявних проблем утримання дерев.

При озелененні міста використовуються сучасні методи, а саме:  укладання рулонного газону на великих територіях. Переваги такого методу полягають у простоті в експлуатації (таке покриття легко витримує холод, крім того, очищення рулонного газону відбувається набагато простіше, ніж самостійно вирощеного); невибагливість (рулонний газон прекрасно росте в місцях, недоступних для сонячного світла, завдяки цьому територія буде мати яскравий і соковитий смарагдовий колір з усіх боків ділянки; таке покриття можна відремонтувати (досить відрізати зіпсовану частину і поміняти її на нову); підходить для нерівних поверхонь (рулонні газони приховують рельєфні ділянки, роблячи його візуально більш рівним).

На території скверів, газонів тощо активно застосовується система автоматичного поливу. Наразі є чотири діючі системи автоматичного поливу: сквер ім. О.М. Бабаєва, сквер Київський, коло-розворот Пивзавод, вздовж проспекту Свободи, на території зеленої зони біля будівлі колишнього Річкового вокзалу по вул. Першотравневій, 2-В. Встановлені автоматичні системи поливу мають практично безмежні можливості. До системи можна підключити подачу добрив, збільшити або зменшити інтенсивність зрошення, точно розрахувати необхідну кількість води, повністю автоматизувати процес, налаштувати під кліматичні умови конкретної місцевості. Гнучкі налаштування дозволяють проводити полив газонів, клумб, чагарників і будь-яких інших зелених насаджень  у достатній кількості і в потрібний час.

Житлово-комунальне господарство, а саме: Кременчуцьке КАТП 1628 займається видаленням та вивезенням твердих побутових відходів та рідких нечистот з домоволодінь, підприємств, установ, організацій згідно з укладеними договорами; складуванням та обеззаражуванням твердих відходів та рідких нечистот, які вивозяться на міське звалище та поля асенізації автотранспортом підприємства і підприємствами міста. Кременчуцьким КАТП 1628 застосовує контейнерну систему збирання і вивезення твердих побутових відходів, де застосовуються металеві контейнери, місткістю 0,75 м3 та спецавтомобілі КО-413. Крім того підприємство обслуговує інші огранізації та установи, учбові та дошкільні заклади, лікарні. Для зменшення надходження полімерних відходів на звалище, підприємство розпочало роботу по роздільному збиранню твердих побутових відходів. У районі першого Занасипу виставлені спеціальні контейнери для збирання поліетиленової тари, на підприємстві працює прес по пресуванню такої тари.

Для ефективної роботи з безпритульними тваринами було створено КП «Спецсервіс-Кременчук», яке є єдиним комунальним спеціалізованим підприємством, що надає послуги населенню міста з перетримки, медичної допомоги та передачі безпритульних тварин (після проведення відповідних медичних процедур) бажаючим.

Комунальне підприємство «Міськсвітло»  є єдиною спеціалізованою організацією міста, яка забезпечує освітлення вулиць міста. Основними видами діяльності є: утримання та експлуатація, поточний та капітальний ремонт, реконструкція та нове будівництво електромереж зовнішнього освітлення. Підприємство в своїй роботі використовує новітні енергозберігаючі технології і надалі планує працювати над покращенням зовнішнього освітлення вулиць міста.

Комунальне підприємство «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» виконує роботи з нового будівництва, капітального та поточного ремонту доріг, будує зливові каналізації. Підприємство має 3 основних дільниці: лінійна, асфальтобетонна, відділ головного механіка та великий парк автотранспорту і шляхової техніки. Асфальтобетонна дільниця має 2 асфальтозмішувачі, бітумні котли, реактор. Випуск асфальтобетону складає 20000 тис. тон на рік. У структурі управління є акредитована лабораторія, яка постійно веде контроль продукції, що виробляється, матеріалів, що необхідні для випуску асфальтобетону, також якість покриття після виконання будівельних робіт.

Комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат ритуальних послуг» надає повний перелік послуг, пов'язаних з організацією і проведенням поховання, а також окремі види неритуальних послуг. Ритуальні послуги: оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання; копання могили; виготовлення і реалізація предметів ритуальної належності (труни, вінки похоронні та траурні стрічки до них, намогильні таблички, швейні вироби та інші атрибути, необхідні для поховання); транспортні послуги: доставка померлого в морг, доставка замовлених предметів ритуальної належності, автокатафалк (включаючи міжміські перевезення померлих), автобус супроводження похорону; послуги з організації поховання і проведення ритуалу, музичний супровід поховання, перенесення труни з померлим; виготовлення та встановлення намогильних споруд. Послуги неритуального характеру: автотранспортні послуги; послуги з ремонту, технічного обслуговування і мийки автомобілів. Підприємство обслуговує міські кладовища, які знаходяться на утриманні підприємства, виділяє на них місця для поховання померлих, здійснює контроль за проведенням поховань.

Основною виробничою діяльністю комунального підприємства «Теплоенерго» є забезпечення теплом і гарячою водою житлового фонду, комунально-побутових об'єктів, бюджетних установ та інших споживачів, забезпечення надійної експлуатації котелень, ЦТП та теплових мереж. На балансі КП «Теплоенерго» знаходиться 10 квартальних та 2 дахові котельні, 49,9 км трубопроводів центрального опалення та гарячого водопостачання у 2-х трубному вимірі, 98 % трубопроводів прокладені в непрохідних залізобетонних каналах. На котельнях встановлено 30 котлів різної потужності. Для Раківки джерелом теплопостачання є ТЕЦ ПАТ «КВБЗ». Підприємство передає ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» газ на переробку в теплову енергію. Одержує від ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» теплову енергію у вигляді гарячої води, яка подається на 5 центральних теплових пунктів, що знаходяться на балансі КП «Теплоенерго» та на 16 індивідуальних теплових пунктів, які знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних організацій і обслуговуються їх персоналом.

 Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» здійснює водопостачання і водовідведення другого по величині міста Полтавської області - Кременчука, де проживає близько 238,7 тис. людей, а також декількох невеликих населених пунктів, розташованих навколо міста. Основною метою КП «Кременчукводоканал» є задоволення попиту споживачів по постачанню води питної якості й очищенню господарсько-фекальних стічних вод, відповідно до діючих стандартів якості мінімізації витрат. Водопостачання м. Кременчука здійснюється через розподільну мережу КП «Кременчукводоканал». Об'єктами водопостачання є житлові будинки, промислові підприємства, об'єкти соцкультпобуту та інші. Основним джерелом водопостачання є води річки Дніпро з Кременчуцького водосховища. Обробка води до вимог ДСТу 2874-82 Вода питна здійснюється на водопровідних очисних спорудах, загальною проектною продуктивністю 150 000 мЗ/добу. Загальна довжина водогінної мережі м. Кременчука складає близько 423,37 км. Загальна довжина каналізаційної мережі м. Кременчука складає порядку 283,6 км. Функції контролю якості за станом вихідної і подаваних на господарсько-питні нестатки води здійснюються хіміко-бактереологіними лабораторіями КП «Кременчукводоканал». 

КУ «Кременчуцька рятувально-водолазна станція» створена і працює з метою забезпечення безпечного відпочинку мешканців на березі річки Дніпро.