Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C
Символіка міста

 

 

 

 

 

Сучасний герб
Сучасний герб затверджений 21 вересня 1995р. В лазуровому полі срібна балка. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками. Автор - А.  Гречило.

 

Хоругва

21 вересня 1995р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1, що складається з трьох горизонтальних смуг - синьої, білої та синьої (співвідношення  2:1:2).

 

Герб радянського періоду

Затверджений 30.07.1971р. рішенням N344 виконавчого комітету міської ради. У п'ятикутному червоному щиті - лазуровий щиток, увінчаний половиною шестірні, у якому три розімкнутих хвилястих нитяні  пояси. У половині шестірні - золоті серп і молот. Пояси означають ріку Дніпро, яку перетинає міст у топографічному зображенні. Герб має вузьку сріблисту облямівку. Автор - Л. Сидоренко.

 

Герб російського періоду

Затверджений 24 квітня 1798р. Він ілюстрував географічне положення міста: в лазуровому полі срібна смуга, що означає ріку Дніпро, яка протікає через місто

 

Проект Б. Кене

Розроблений 06.07.1866. В лазуровому полі срібний пояс. У вільній частині герб Полтавської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими  колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.