Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

10 °C
Звіт міського голови міста Кременчука перед територіальною громадою про роботу у 2018 році

 

 

Шановні кременчужани!

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную вашій увазі звіт про роботу за 2018 рік.

Рік, що минає, був непростим для нашої країни і нашого міста. Але ми разом з Вами, однією командою, наполегливо працювали і маємо досягнення, про які хочу розказати нашій громаді.

Минуло три роки, як наша команда взяла на себе відповідальність за життєдіяльність та розвиток нашого міста.

Вся наша робота спрямована на те, щоб зробити Кременчук зручним, чистим та комфортним, з сучасним і доступним громадським транспортом, розвиненою соціальною сферою. Містом, яким можна гордитися і захоплюватися. Містом в яке не соромно запросити гостей.

Одним словом – зробити Кременчук кращим містом в Україні.

        

 1. Чистота і порядок в Кременчуці

 

Комунальна техніка

 

Одним із основних завдань роботи міської влади є підтримання чистоти і порядку в місті. Кожному кременчужанину приємно, коли двори та вулиці прибрані, вчасно вивозиться сміття, розчищається сніг, посипаються дороги та тротуари під час ожеледиці, облаштовуються квітники та висаджуються дерева.

Ці завдання виконують підприємства житлово-комунального господарства, серед яких 11 комунальних підприємств та 3 керуючі компанії.

Вони працюють над озелененням та освітленням міста, його санітарною очисткою та ремонтом доріг. Займаються благоустроєм території, капітальним ремонтом та поточним утриманням житлового фонду, утриманням кладовищ, засобів регулювання дорожнього руху, ліквідацією аварійних ситуацій.

 

Ще три роки тому парк комунальної техніки був морально та технічно застарілим і не дозволяв виконувати необхідні роботи в повному обсязі.

 Ми поставили собі за мету оновити та поповнити парк спеціалізованої техніки та обладнання для комунальних підприємств для того, щоб вони могли якісно справлятися з поставленими задачами.

На сьогоднішній день для комунальних підприємств придбано 74 одиниці спеціалізованої техніки та обладнання.

Коли взимку 2016 року випав великий сніг, то місту його фактично нічим було розчищати – було всього кілька машин і ті розвалювалися на ходу.

Ми закупили техніку для прибирання снігу та навісне обладнання. Тепер на основних магістралях працює велика техніка з відвалами, а для прибирання дворів на кожному мікрорайоні є трактори.

Для того, щоб місто було чистим і не потопало в смітті, а двори утримувалися в належному стані, на КАТП-1628 закуплені нові сміттєвози та контейнери для сміття виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. Реконструюються сміттєві майданчики.

 

Багато років за зеленими насадженнями у дворах практично не доглядали і було, та й залишається, дуже багато звернень від кременчужан з проханням знести сухі дерева або обрізати гілки. Тепер є можливість виконувати ці роботи. Для комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» закуплені нові автомобілі, зокрема, автовишки для кронування дерев.

Для комунального підприємства «Кременчукводоканал» було закуплено спеціалізований автомобіль з телеінспекцією підземних комунікацій.

Пересувна телеінспекція дозволяє обстежувати каналізаційні труби, без потреби не відправляти туди працівника каналізаційного господарства. Крім того, можна точно виявити місце дефекту. Раніше працівники підприємства часто розкопували цілі двори в пошуках проблеми. Тепер цього можна уникнути, завдяки відеокамері та роботу, які досліджуватимуть труби під управлінням оператора.

Дороги Кременчука теж були не в найкращому стані, в тому числі і особливо внутрішньоквартальні проїзди і проходи.

Щоб мати змогу якомога більше і якісно їх асфальтувати ми закупили нову дорожню техніку. З’явилася нова повноцінна бригада для асфальтування: дорожня фреза, два дорожніх самохідних котки, асфальтоукладач, допоміжна техніка. Тепер уже дві бригади одночасно можуть працювати на різних ділянках міських доріг.

На повну потужність запрацював новий комунальний асфальтний завод виробництва кременчуцького заводу «Кредмаш». В планах на 2019 рік – придбати ще одну ланку техніки для асфальтування внутрішньоквартальних доріг.

Говорячи про нову техніку для Шляхово-ремонтно будівельного управління треба сказати, що цього року було заасфальтовано у Кременчуці більше 166 000 м2 доріг та внутрішньоквартальних проїздів.

 

У майбутньому ми плануємо продовжити оновлювати парк комунальної техніки задля того, щоб асфальтувати ще більше сучасних доріг, якісно прибирати сніг, вчасно кронувати дерева, висаджувати розкішні квітники, проводити покіс трави, освітлювати вулиці і виконувати багато інших робіт, щоб утримувати наше місто в чистоті і порядку.

 

Комунальне господарство

 

Однією із найгостріших проблем в міському господарстві є зношеність мереж комунікацій водо- та теплозабезпечення.

Їх потрібно своєчасно замінювати, щоб уникати аварійних поривів та відключень. Проте багато років ця робота проводилася вкрай незадовільними темпами.

Ми поставили задачу комунальникам - поступово замінювати труби та засувки, щоб у разі аварій на мережах не відключати від води половину міста, а обмежуватися кварталами, або й будинками.

На сьогоднішній день ми замінили 5760 метрів мереж водопостачання та водовідведення.

Вперше за останні десятиліття було замінено 57 засувок на мережах водопостачання, що дасть можливість значно покращити водопостачання різних частин міста.

На Власівському водозаборі було замінено 2 великих насоси, які дадуть змогу підвищити надійність водопостачання міста та економію електроенергії.

За останній час за рахунок коштів міського бюджету було замінено близько 11 кілометрів мереж теплопостачання та гарячого водопостачання.

Було проведено реконструкцію котельні міського перинатального центру та встановлено нову систему димовідведення на котельні «Теплоенерго» на Третьому Занасипу.

У цьому році продовжується практика реконструкції систем централізованого опалення багатоквартирних житлових будинків шляхом встановлення індивідуальних теплових пунктів - ІТП.

Кількість будинків на яких вже встановлені ці системи постійно збільшується. ІТП дозволяють збалансувати гідравлічний режим, який забезпечить дотримання однакового температурного режиму у всіх квартирах житлового будинку та значно знизити витрати мешканців на опалення.

 

Прибирання снігу

 

З 2016 року під час сильних снігопадів ми розчищаємо за допомогою техніки не тільки основні автомагістралі міста, а і двори та внутрішньоквартальні проїзди.

Наша задача – не допустити, щоб місто було паралізоване від снігу. Повинен ритмічно рухатися громадський транспорт, підвозитися продукти та товари першої необхідності до закладів торгівлі, працювати заклади освіти та охорони здоров’я.

Кременчужани повинні мати змогу вільно вийти зі своїх будинків, дістатися до розчищених зупинок громадського транспорту, вчасно потрапити на роботу або навчання.

Снігопади минулого, та вже і цього року, показали, що ми з цією задачею справляємося. За два останні роки ми закупили для комунальних підприємств трактори з навісним обладнанням. Тепер за кожним мікрорайоном, а їх у нас 24, закріплено трактор, який розчищає від снігу територію під час сильного снігопаду.

 

Зелені насадження та благоустрій міста

 

Комфортне і красиве місто неможливо уявити його без зелені і квітів. Кожен з нас помічає як наше місто стає зеленим та квітучим. Це результат невтомної праці працівників зеленого господарства КП «Благоустрій Кременчука».

У 2018 році на вулицях міста було висаджено майже 150 тисяч квітів, три тисячі триста дерев та кущів, засіяно майже вісім тисяч квадратних метрів газонів та створено квітників на такій же площі. Цього року око кременчужан милували 82 вази з квітами на стовпах і арках.

І кременчужани, і гості нашого міста відзначають, що Кременчук є чистим та зеленим. Навіть у порівнянні з європейськими містами. Проте в наших планах робити ще більше в цьому напрямку.

Для зручності і комфорту кременчужан в 2018 році збудовано 20 зупинок громадського транспорту, в тому числі 9 СМАРТ-зупинок і 11 антивандальних зупинок в різних районах міста.

 

 1. Освітлення вулиць

         Під час зустрічей кременчужани відзначають, що останніми роками місто стало краще освітлюватися. Вперше за десятки років ми освітили вулиці Правобережної частини Кременчука. Цю роботу продовжили і у 2018 році. Так, було відновлено мережі зовнішнього освітлення по вулиці Свіштовській які не працювали з темних 90-х років, вулиці Лебединій та бульвару Автокразівському. Улаштовано часткове внутрішньоквартальне освітлення кварталу 287, проведено модернізацію мереж зовнішнього освітлення з використанням сучасних економічних світильників на проспектах Свободи та Лесі Українки, вулиці Халаменюка. На сьогоднішній день всього встановлено 2 632 нових ЛЕД-світильники в різних районах міста.

         Крім того, ми почали встановлювати новітні світлодіодні знаки «Пішохідний перехід», системи освітлення пішохідних переходів. Ця робота буде продовжуватися і надалі.

 

 1. Ремонт доріг і тротуарів

Одним з пріоритетів у нашій роботі є ремонт доріг, тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів. Цього року ми перевершили минулорічний рекорд – заасфальтували 166 300 м2 доріг та тротуарів, що на 9 000 м2 більше, ніж у минулому році. І це є абсолютним рекордом в історії міста.

Нове асфальтове покриття в цьому році з’явилося на вулиці Академіка Герасимовича (капітальний ремонт з влаштуванням зливової каналізації), вулицях Троїцькій, лікаря Богаєвського, Мазепи, Майора Борищака, Соборній, Сумській, ділянці вулиці Небесної Сотні, ділянці вулиці Пугачова та на багатьох внутрішноквартальних проїздах.

 

Ремонт Крюківського мосту

 

Окремо хотілося б сказати про ремонт Крюківського мосту. Вже більше 30 років мостовий перехід через Дніпро, який сполучає Лівобережжя та Правобережжя нашого міста, перебуває в аварійному стані. Автомобільна частина мосту була збудована у 1949 році як верхній ярус залізничного мосту, що стоїть на опорах 1872 року. Через Крюківський міст проходять дві автомобільні дороги державного значення.

Ще у 1987 році, після обстеження фахівцями, спеціальною комісією було зроблено висновки щодо необхідності закриття руху автотранспорту по мосту та термінового його ремонту. Востаннє капітальний ремонт Крюківського мосту виконувався у 1988 році. З того часу минуло 30 років.

Міська влада Кременчука неодноразово зверталася до ПАТ «Укрзалізниця», обласної та центральної влади з вимогами провести капітальний ремонт Крюківського мосту. Проте, жодна з цих структур не надала позитивної відповіді на наше звернення. Більше того, з’ясувалося, що автомобільна частина мосту не перебуває на балансі ні в «Укрзалізниці», ні у Кременчуцької міської ради.

У такій ситуації в цьому році було прийнято рішення провести ремонт асфальтного покриття за рахунок коштів міського бюджету, інакше рух транспорту через міст найближчим часом міг стати неможливим.

Вперше з 2009 року було повністю знято та перекладено весь верхній шар дорожнього покриття мостового переходу. Всього було відремонтовано 13 500 м2 верхнього шару асфальтобетону, на що було витрачено 4,5 мільйони гривень з міського бюджету.

02 листопада було завершено ремонт Крюківського мосту, проте ще 29 жовтня до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесене кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення за службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки. У мене виникає запитання: для кого настали тяжкі наслідки в результаті проведення ремонту мосту? Для служб екстреного виклику, швидкої допомоги, пожежних, які поспішають на допомогу і рятують життя мешканцям міста? Для десятків тисяч кременчужан, які щодня перетинають Крюківський міст, добираючись до місця роботи або навчання? Кошти на ремонт були витрачені з їхніх податків для того, щоб кременчужани не відчували дискомфорту, проводячи по кілька годин в день в транспортних заторах. А міська рада вчергове звернулася до центральної влади з вимогою визначити, нарешті, на чийому балансі перебуває автомобільна частина Крюківського мосту, щоб потім балансоутримувач ніс відповідальність за його технічний стан.

 

 1. 50 нових тролейбусів

Доступний та екологічний комунальний громадський транспорт – це одна із складових комфортного міського середовища. В Кременчуці реалізується проект «Оновлення міського електротранспорту в місті Кременчуці» в рамках угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. Варто зазначити, що завдяки нашим партнерам з ЄБРР вдалося залучити грантові кошти у сумі 2 мільйони євро (це більше 60 мільйонів гривень) від Фонду Східноєвропейського партнерства енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) на реалізацію цього проекту. Ці кошти не потрібно буде повертати.

Проектом оновлення міського електротранспорту передбачено придбання 50 нових тролейбусів з низькою підлогою, в тому числі 10 одиниць транспорту на автономному ходу. Також заплановане відновлення транспортної інфраструктури на Правобережжі.

До кінця 2018 року місто отримає 5 низькопідлогових 18-метрових та 35 12-метрових  тролейбусів вітчизняного виробництва - Луцького заводу «Богдан».

Усі вони облаштовані пандусами, мають зручний майданчик для візків осіб з інвалідністю та дитячих колясок, обладнані звуковим супроводом, позначені відповідними піктограмами, мають кнопку звукового сигналу для осіб з інвалідністю до водія, яка позначена шрифтом Брайля.

Крім цього, оголошено тендер на придбання 10 тролейбусів на автономному ходу. До речі, нещодавно ми провели успішні технічні випробування нових тролейбусів: через Крюківський міст на Правобережжя та на 304 квартал (мікрорайон Петрівка). Незабаром там з’являться нові маршрути.

Для того, щоб зберегти кваліфікований кадровий потенціал працівникам Кременчуцького тролейбусного управління було збільшено заробітну плату. Так, середня зарплата по підприємству порівняно з 2016 роком зросла з 3 540 грн. до 10 800 грн., а водіїв тролейбусів з 4 140 грн. до  9 200 грн.

Крім цього на базі підприємства проводиться навчання водіїв тролейбусів. У 2018 році свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації – водій транспортних засобів категорії «Т» - тролейбус отримали 10 слухачів, які у вересні цього року виїхали на лінії.

В наших планах на найближчий час – придбання 20 нових великих автобусів для обслуговування мікрорайонів, де немає тролейбусних маршрутів. Відповідна програма вже прийнята міською радою.                                                                                                                                                                                

 

 1. Охорона здоров’я

Кожен з нас час від часу звертається до лікарів. Так складається життя. І від того, чи є у лікаря є все необхідне для надання допомоги пацієнту, часто залежить здоров’я і життя кожної людини. Для нашої команди дуже важливо в яких умовах лікуються кременчужани і працюють медичні працівники, яким обладнанням оснащені Кременчуцькі лікарні, чи забезпечені вони всім необхідним для відновлення здоров’я пацієнтів.

Протягом багатьох років медична галузь страждала від хронічного недофінансування, адже медичної субвенції від держави не вистачало навіть на виплату заробітної плати медпрацівникам та оплату комунальних послуг.

Місто постійно дофінансовувало медицину приблизно в такому ж обсязі, як і отримувало від держави, проте і цих коштів було недостатньо. Не тільки на підтримку матеріально-технічної бази, але навіть на придбання медичних препаратів.  

Наша команда разом з народним депутатом Юрієм Шаповаловим визначила галузь охорони здоров’я однією з пріоритетних в роботі, особливо охорону материнства і дитинства. Кожна міська лікарня щороку отримує відремонтоване відділення, повністю оснащене новим медичним обладнанням, меблями та інвентарем. Четверту частину витрачених на ці цілі коштів залучив з державного бюджету народний депутат Юрій Шаповалов.

І сьогодні до міста надійшли чергові 10 000 000 грн. на проведення ремонту та закупівлю сучасного медичного обладнання для лікарні «Кременчуцька», колишня третя міська лікарня.

 

Пропоную переглянути, що зроблено для медицини міста на сьогоднішній день.

«Кременчуцька Перша міська лікарня імені Богаєвського»:

 1. капітально відремонтоване приймальне відділення лікарні, закуплено нові меблі та інвентар;
 2. капітально відремонтоване анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії із повною заміною медичного оснащення, твердого та м'якого інвентарю;
 3. капітально відремонтовано операційний блок та оснащено його медичним обладнанням;
 4. проведено реконструкцію електричних мереж та припливно-витяжної вентиляції;
 5. придбано відеоколоноскоп та фіброгастроскоп, які дозволяють проводити якісне обстеження пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту на сучасному рівні.

 

«Кременчуцька міська лікарня «Правобережна»:

 

 1. капітально відремонтоване та оснащене необхідним обладнанням паліативне відділення (хоспіс);
 2. завершуються роботи з капітального ремонту терапевтичного відділення.

На ці об’єкти були залучені кошти з державного бюджету, за що ми вдячні народному депутату Юрію Шаповалову.

 

«Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»:

 

 1. капітально відремонтоване кардіологічне відділення з інфарктним блоком, які оснащені сучасним обладнанням та меблями;
 2. капітально відремонтований І-й поверх інфекційного відділення, що на Молодіжному;
 3. проведено заміну вікон у поліклінічному відділенні по проспекту Лесі Українки;
 4. придбано обладнання для інфарктного блоку та фіброгастроскоп.

 

У нас з народним депутатом Юрієм Шаповаловим є мрія - відкрити сучасний кардіохірургічний центр в лікарні «Кременчуцька». На сьогоднішній день операції на серці виконуються тільки у великих містах – Києві чи Харкові. Кременчужанам приходиться їхати туди на лікування, їдуть і родичі, щоб за ними доглядати після операції. Ми хочемо, щоб такі операції виконувалися в нашому місті. Для цього запросили в місто кардіохірурга з Києва, кременчужанина Віктора Сичова, який підготував кардіохірургічну бригаду лікарів. За державні кошти вже закуплено частину медичного обладнання. З нового року розпочнемо ремонт приміщення, на який також надійшли кошти з державного бюджету. Сподіваємося вже наступного року звітувати вам про відкриття сучасного кардіоцентру в Кременчуці.

«Кременчуцький перинатальний центр II рівня» - пологовий будинок:

         Для цього закладу ми закупили сучасне медичне обладнання:

 1. сучасний апарат для ультразвукового дослідження та датчики до нього, які дозволяють робити точну діагностику починаючи з ранніх строків вагітності;
 2. гематологічний аналізатор;
 3. ендоскопічну стійку для лапараскопічних операцій;
 4. сучасний мамограф, на якому обстеження для всіх кременчужанок будуть безкоштовними;
 5. новий ліфт.

 

«Кременчуцька міська дитяча лікарня»

         Мабуть, в найгіршому стані кілька років тому була міська дитяча лікарня. Ми розпочали з того, що повністю замінили ліжка для пацієнтів, які відслужили по 40 років, закупили комплекти білизни. Поступово виконуємо ремонти:

 1. капітально відремонтоване приймальне відділення з оснащенням медичним обладнанням;
 2. капітально відремонтований операційний блок і закуплено нове обладнання;
 3. капітально відремонтована перша черга хірургічного відділення та оснащена сучасною апаратурою та меблями;
 4. відремонтований офтальмологічний кабінет денного стаціонару хірургічного профілю, обладнання для якого придбано за кошти, зібрані кременчужанами під час акцій «Серце до серця»
 5. на днях завершується ремонт центрального стерилізаційного відділення та лабораторії, які допомагає виконувати корпорація «Рошен»;
 6. придбано сучасний пересувний рентгенівський комплекс, бронхоскоп, холтер, 12-канальний електрокардіограф, візуалізатор вен та обладнання для пральні.

 

«Лікарня відновного лікування»:

 1. капітально відремонтовано фізіотерапевтичне відділення з придбанням обладнання;
 2. проводиться капітальний ремонт кабінету гідропатії фізіотерапевтичного відділення.

 

«Лікарня Придніпровська»:

 1. капітально відремонтовано операційний блок з придбанням медичного обладнання для нього, на що були залучені кошти з державного бюджету;
 2. придбано обладнання для лапароскопу.

 

Центри первинної медико-санітарної допомоги № 1, 2, 3

 1. капітально відремонтовано приміщення амбулаторії у кварталі 278;
 2. капітально відремонтовано приміщення амбулаторії по вулиці Древаля, 101;
 3. капітально відремонтовано приміщення амбулаторії на Ревівці, по вулиці Кооперативній, 19;
 4. придбане медичне обладнання для амбулаторій;
 5. придбано 82 автоматизованих робочих місця для сімейних лікарів;
 6. придбано 4 автомобілі «DAEWOO Lanos».

 

Для того, щоб покращити надання медичної допомоги кременчужанам, в нашому місті діють спеціалізовані медичні програми.

 

Стоп-інфаркт

Програма діє у місті з 2017 року. Програма зробила більш доступною для кременчужан високотехнологічну медичну допомогу при захворюванні на інфаркт міокарду – коронарографію та стентування. А ще кілька років тому такі маніпуляції проводилися лише у Київських та Харківських клініках.

За два роки дії програми було проведено 307 коронарографій та 197 стентувань. Це буквально врятувало життя багатьох мешканців Кременчука з таким грізним захворюванням і знизило смертність від нього на третину. Окрім цього, згідно з зазначеною програмою, хворі на інфаркт міокарду в перший день госпіталізації отримували медикаментозне забезпечення за рахунок міського бюджету.

 

Пологові сертифікати

Програма діє з 2016 року і спрямована на повне забезпечення вагітних у веденні вагітності та пологів. Важливо зазначити, що дана програма була однією із перших в Україні.

За час її дії 3970 кременчужанок народили немовлят отримавши підтримку від міста за умовами пологових сертифікатів.

Успішним досвідом Кременчука скористалися адміністрації Козельщинського і Глобинського районів, які уклали договори з Кременчуцькою міською радою і придбали сертифікати для вагітних жінок з цих районів.

Нині надходять пропозиції й від інших районів Полтавської та сусідніх областей.

 

Доступна аптека

У березні 2016 року було підписано Меморандум щодо здешевлення вартості ліків між Кременчуцькою міською владою та керівниками закладів аптечної мережі, що здійснюють продаж ліків у лікувальних закладах. Таким чином Кременчук став першим в Україні містом, де здійснюється місцеве регулювання цін на лікарські препарати.

За програмою відпускаються і ліки з 50% оплатою за рахунок міського бюджету за визначеним переліком.

За час виконання програми 57 702 кременчужанина скористалися нею і отримали ліки за більш ніж 90 000 рецептів.

 

 

 • Паліативна допомога

У березні 2017 року у Кременчуці було відкрито паліативне відділення на 25 ліжок у 2-й міській лікарні. Таким чином, Кременчук став 3-м містом в Україні, і єдиним в Полтавській області, де функціонують аналогічні відділення.

 

Галузь охорони здоров’я ще потребує багато уваги. Ми продовжимо курс на створення достойних умов для пацієнтів та лікарів. Відкриватимемо амбулаторії у віддалених районах міста. Вже працює з пацієнтами амбулаторія на Ревівці. На черзі – амбулаторія на Третьому Занасипу, яку зробимо в наступному році.

Будемо ремонтувати відділення в лікарнях, купувати нове медичне обладнання. Впевнений, що реформування галузі дозволить підвищити розмір оплати праці медичним працівникам, щоб вони не шукали кращої долі за кордоном, а залишалися працювати в нашому місті. А кожен кременчужанин був впевнений, що отримає кваліфіковану медичну допомогу і підтримку громади в Кременчуці.

 

 1. Освіта.

В Україні сьогодні реформується ще одна важлива галузь. Концепція Нової української школи є основою освітньої реформи.

У рамках Всеукраїнського експерименту КНВК № 30 серед 100 кращих шкіл України взяв участь у пілотному проекті «Нова українська школа» з першого вересня 2017 року.

Вже з першого вересня 2018 року у всіх закладах освіти міста навчання для учнів перших класів здійснюється в рамках реформи «Нова українська школа».

84 учителя початкової школи, які навчають учнів перших класів за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, пройшли відповідне навчання.

Для забезпечення стандартів «Нової української школи» на умовах співфінансування було закуплено 2500 комплектів нових сучасних меблів (одномісні столи та стільці) для кожного першокласника та комп’ютерне обладнання.

Педагогічні колективи КНВК-2, КНВК-ліцею № 4, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 з поглибленим вивченням англійської мови, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 продовжують брати участь у проекті «Інтелект України». До участі в експерименті цього року приєднався і педагогічний колектив КНВК № 5.

 

Досягнення педагогів та учнів

Без кваліфікованих та творчих педагогів було б неможливо організувати якісний освітній процес. Кременчук має якісний педагогічний потенціал. Переможцями міського конкурсу «Учитель року – 2018» в номінаціях стали:

 • «Українська мова і література» - Ольга Суворова, учитель КНВК №5,
 • «Німецька мова» - Наталія Вашерук, учитель КНВК № 5;
 • «Фізична культура» - Юлія Погоріла-Кузьменко, учитель КНВК № 30.

Наталія Вашерук перемогла в обласному турі конкурсу і гідно представила наше місто на заключному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

 

Гарні результати приносить робота з обдарованими учнями. Місто пишається здобутками наших школярів. Якщо говорити про предметні олімпіади, то переможцями і призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017-2018 навчальному році стали 83 учні. Всього отримано дипломів І ступеня - 22, ІІ ступеня  - 24, ІІІ ступеня - 37.

На Всеукраїнському рівні завойовано 10 призових місць (КНВК № 4 - 7 місць, КНВК № 6 – 1, КНВК № 30 – 1, ЗОШ № 22- 1).

Переможцем Міжнародної Менделєєвської олімпіади з хімії став Кирило Данилейко, випускник КНВК № 4.

Значні здобутки мають кременчуцькі школярі у конкурсі науково-дослідних робіт Малої Академії Наук. Призерами обласного конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН стали 96 школярів міста. З них диплом І ступеня отримали 24 учні, ІІ – 48 учнів , ІІІ – 24 учні. Дипломи ІІ ступеня  Всеукраїнського конкурсу завоювали 3 учні (КНВК № 4 – 1 учень, КНВК № 11 – 2 учні).

36 учнів з шести шкіл міста брали участь у міжнародній «Програмі обміну майбутніх лідерів», яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Учениця 10 класу ЗОШ № 17 Мещерякова Дар’я стала фіналісткою цього конкурсу і розпочне наступний навчальний рік у США.

Кременчуцька спеціалізована школа № 10 з поглибленим вивченням англійської мови продовжила участь у міжнародному проекті Generation Global, який надає можливість учням спілкуватись з їх однолітками з різних країн світу за допомогою відеоконференцій. Проведено відеоконференції з учнями шкіл США, Індії, Пакістану, Йорданії в рамках цього проекту.

Загальноосвітні школи нашого міста у 2018 році випустили 48 медалістів, серед яких 28 – володарі «золотої» та 20 – «срібної» медалей.

З початку нового навчального року розпочала роботу нова установа – «Інклюзивно-ресурсний центр № 1». Основне призначення центру – надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного і кваліфікованого супроводу дітей з особливими потребами.

 

Соціальна підтримка школярів

Кожен учень початкової школи та учні пільгових категорій міста Кременчука забезпечені гарячим харчуванням безкоштовно, незважаючи на те, що з 2016 року місто не отримує державну субвенцію на ці цілі.

Школярі віком до 12 років мають право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті до місця навчання. Це також оплачується за рахунок коштів міського бюджету.

 

Оновлення та підтримка матеріально-технічної бази закладів освіти

Гарні умови, створені в закладах освіти, є запорукою успіхів в навчанні та розвитку здібностей наших дітей. Кременчуцькі садочки, школи, позашкільні заклади повинні відповідати всім сучасним вимогам. Коштів освітньої субвенції, яку виділяє держава, не вистачає навіть на виплату заробітної плати всім працівникам освітньої галузі. Місто постійно дофінансовує галузь, щоб утримувати її в належному стані. Більше того, з минулого року ми скасували батьківські внески в садочках і школах, передбачивши додаткові кошти в міському бюджеті на утримання закладів освіти.

І якщо у 2017 році в середньому ця сума складала 45 гривень на 1 дитину, то в бюджеті-2019 вона вже становить 100 гривень на 1 дитину.

Я прошу батьків, якщо з вас вимагають кошти на що небудь в садочку чи в школі – телефонуйте на службу 15-63, ми будемо жорстко реагувати.

Сучасну комп’ютерну техніку у 2018 році отримали КНВК № 4, КНВК № 5, КНВК № 11 та ЗОШ № 10. Кожен дошкільний навчальний заклад отримав новий комп’ютер. Крім того, було оновлено технологічне обладнання харчоблоків в ЗОШ № 1,27,29 та ДНЗ № 13, 33, 36, 57, придбане обладнання для басейну в КНВК № 15.

У 2018 році продовжувалися капітальні ремонти та реконструкції в закладах освіти. Вони були проведені у 36 закладах. Це вполовину перевищило обсяги 2017 року, коли роботи були виконані у 23 закладах.

Цього року в школах та садочках були виконані капітальні ремонти покрівель, харчоблоків, заміна вікон, мереж водопостачання та водовідведення, ремонти внутрішніх приміщень. Якщо минулого року було зроблено один спортивний зал в КНВК № 11, то тепер сучасні спортивні зали матимуть учні КНВК № 2, КНВК № 4, КНВК № 6, КНВК № 25 та ЗОШ № 26.

 

Ця робота буде продовжена і в наступному році. Наші діти повинні навчатися в сучасних закладах, обладнаних усім необхідним. Майже 50 мільйонів гривень заплановано в міському бюджеті на капітальні ремонти в школах та дитячих садочках. Заплановано забезпечення навчальних закладів сучасною комп’ютерною технікою, меблями, спортивним обладнанням та інвентарем.

Збережемо і високі соціальні стандарти: продовжимо забезпечувати гарячим харчуванням учнів початкової школи. Буде і безкоштовний проїзд у транспорті для учнів до 12 років за рахунок коштів міського бюджету.

 

 1. Сім’я, молодь і спорт

Одне з найважливіших для нас завдань – забрати дітей з вулиці. Маленькі кременчужани заслуговують на те, щоб почувати себе в безпеці та мати вільний та рівний доступ до навчання, спорту та дозвілля. Ми повинні забезпечити їм такі умови і тоді вони не підуть в темні двори пити та курити, а будуть займатися цікавими та корисними справами.

Тому ми стільки уваги приділяємо шкільній і позашкільній освіті, спортивним школам та школам естетичного виховання, будівництву дитячих та спортивних майданчиків, підтримці молодіжного руху в Кременчуці.

 

 • Громада, дружня до дітей та молоді

Однією із важливих подій, яка відбулась в місті у 2018 році, стало приєднання міста Кременчука до Всесвітньої ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді». «Громада, дружня до дітей та молоді» - це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Реалізація ініціативи – це гарантія того, що в громаді немає «невидимих» дітей та молоді про яких ніхто не дбає.

Розроблено план дій на 2018-2020 роки, спрямований на забезпечення та реалізацію соціального благополуччя та дотримання прав дітей та молоді, який підкріплений відповідним фінансуванням.

У вересні 2018 року було підписано Меморандум про співпрацю в рамках ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» між містом Кременчуком та Представництвом дитячого фонду ЮНІСЕФ в Україні.

Вже у грудні Кременчук отримав міжнародний статус кандидата престижної світової ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». 160 територіальних громад України подали заявки на участь в цій ініціативі і тільки 11 з них отримали статус громади-кандидата. Серед них такі міста, як Одеса, Харків, Вінниця та наш Кременчук.

За підсумками виконання плану дій та проведення активної роботи в напрямку захисту прав дітей та молоді, місто Кременчук має всі шанси отримати офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

 

Квартири для дітей-сиріт

Про дітей, які велінням долі залишилися без піклування батьків, мають піклуватися і держава, і громада, в якій вони проживають. Цього року ми отримали державну субвенцію на придбання житла для дітей сиріт та осіб з їх числа. На квартирній черзі в нас перебували 11 молодих кременчужани цієї категорії. Для них було підібрано і придбано 9 квартир.  Сьогодні виділені кошти на купівлю ще 2. За нашими наполегливими зверненнями, Уряд виділив додаткові кошти на придбання цих двох квартир, які ми до кінця року зможемо передати власникам. Таким чином, на сьогодні всі кременчужани з числа дітей-сиріт у віці від 16 до 23 років будуть забезпечені власним житлом.

 

Оздоровлення дітей

Важливим напрямком роботи є організація оздоровлення та відпочинку дітей влітку. Цього року 8 760 юних кременчужан відпочили в 25 пришкільних, 11 профільних та 6 позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Для дітей пільгових категорій в міському бюджеті передбачені кошти на оздоровлення. Так, цього року в позаміських таборах було оздоровлено 428 дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, що на 14% більше, ніж у 2017 році.

Третій рік поспіль у Кременчуці діє механізм часткового відшкодування вартості путівки за рахунок бюджетних коштів для сімей з дітьми.

Загалом часткова вартість путівки була відшкодована для 1 586 дітей, що на 12 % більше, ніж у 2017 році. Завдяки плідній роботі всіх причетних до оздоровлення структурних підрозділів виконкому, закладів освіти, медицини вдається досягати гарних результатів. За підсумками 2018 року різними формами оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року охоплено близько 60% юних кременчужан.

Гарні умови для оздоровлення дітей створені в комунальному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зоряний» та його філії спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник». Там проведені капітальні ремонти в спальних корпусах, гуртожитку для персоналу, придбане необхідне обладнання.

Гарною традицією стало проводити відпочинкові тури в «Супутнику» для людей старшого покоління. Після того, як діти виїжджають готуватися до школи, в табір заїжджають наші ветерани. Веселі, завзяті, вони наче поринають в свою юність, спілкуються з старими друзями та знаходять нових.

Ця програма має такий успіх, що наступного року ми розпочнемо її дещо раніше – в серпні. Плануємо за 6 відпочинкових змін оздоровити близько 1 000 ветеранів.

 

Фізична культура та спорт

Неможливо переоцінити значення фізичної культури та спорту для розвитку наших дітей та молоді. Важливо мати умови для зайнять фізкультурою, доступну спортивну інфраструктуру.

У місті працюють дитячо-юнацькі спортивні школи № 1 та № 2, СДЮШОР з боксу, кінно-спортивна школа «Фаворит», школа дзюдо; спортивна школа «Авангард», муніципальний футбольний клуб «Кремінь», Кременчуцький міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

У цих закладах займається спортом більше 2700 дітей, діють відділення з 19 олімпійських видів спорту.

На належному рівні забезпечено підготовку та участь збірних команд та провідних спортсменів міста у офіційних обласних, Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Понад 120 вихованців Кременчуцьких дитячих спортивних шкіл є призерами Чемпіонату України, 17 є призерами Чемпіонату Світу та 75 – призери обласних змагань.

Команда МФК «Кремінь» займає І місце у чемпіонаті України з футболу серед команд ІІ ліги сезону 2018-2019 років та може вибороти право участі у чемпіонаті України з футболу серед команд І ліги сезону 2019-2020 років.

В закладі працюють 8 дитячо-юнацьких груп різного віку.

Місто підтримує спортсменів - збільшується кількість стипендіатів та сума коштів з міського бюджету для виплати стипендій міської ради. У 2018 році стипендії виплачувалися 40 спортсменам міста.

У 2018 році виділено кошти в сумі 250 тисяч гривень на оплату першого внеску до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву для придбання квартири неодноразовій чемпіонці та призерці чемпіонату світу з легкої атлетики Наталії Кобзар і Наталія вже проживає у новій квартирі.

 

Молодіжна політика

Кременчук – місто талановитих дітей та молоді. Ми розуміємо важливу роль участі молоді в житті суспільства. Дуже важливо, щоб молоді люди усвідомлювали, що вони можуть і повинні впливати та формувати рішення і дії в місті і в Україні.

Одним із способів участі молоді в житті суспільства є громадська діяльність. У Кременчуці є дві потужних громадських організації, які працюють з молоддю. Це Молодіжний Парламент Кременчука та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій.

Упродовж більш ніж 20 років Молодіжний Парламент Кременчука формує загальноміську концепцію молодіжної політики, що впливає на розвиток міста в цілому, на покращення стану в різних сферах життєдіяльності, освіти, науки, спорту, позашкільного виховання, медицини, підприємництва тощо.

З 2004 року Молодіжний Парламент Кременчука є дорадчим органом Кременчуцької міської ради. МПК не лише здійснює реалізацію молодіжної політики в місті, але й формує лідерські якості в молоді, сприяє розвитку важливих компетентностей, необхідних для дорослого життя.

Варто відмітити, що в Кременчуцькій міській раді 14 % депутатського корпусу є вихідцями з Молодіжного Парламенту Кременчука, 4 особи на чолі з міським головою входять до складу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Крім того, у Кременчуці діють близько 60 молодіжних та дитячих громадських організацій, спільно з якими щорічно реалізуються молодіжні програми та проекти. Найбільш активні з них: «Фонд підтримки студентської молоді»; «На крилах надії України»; «Велосипед».

Багато молодіжних проектів реалізується в нашому місті за принципом «молодь – для молоді». Уже 11 років поспіль Кременчук є єдиним містом серед областей України, яке в рамках акцій Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» збирає кошти для міської дитячої лікарні.

За 10 років проведення акцій громада міста Кременчука спільно з Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій та Молодіжним парламентом Кременчука змогли зібрати понад 1 мільйон гривень. А в цьому році місто Кременчук зібрало 502 518,00 гривень та посіло перше місце в рейтингу міст та областей України по загальній кількості зібраних коштів під час проведення благодійної акції.

11 років поспіль організовувати змістовне дозвілля молоді допомагає візитна картка міста Кременчука – фестиваль сучасної молодіжної культури «Extreme-zone». Щороку 20 локацій приймають учасників, які змагаються у 40 напрямках.

1 червня 2018 року фестиваль відбувся на головній площі міста та у парку Придніпровському. Участь у заході взяло близько 2500 учасників, а для організації фестивалю залучалося більше 200 волонтерів.

Буквально вчора завершилася ще одна добра благодійна акція «Святий Миколай – дітям», під час якої кременчужани зібрали тисячі подарунків, які були вручені дітям, що потребують особливої уваги та підтримки.

 

 

 

 1. Центр надання адміністративних послуг

Одним із успішних прикладів реформи децентралізації, яка впроваджується за ініціативи Президента України Петра Порошенка, є створення центру надання адміністративних послуг.

ЦНАП – це територія без корупції. Громадянам тепер не потрібно ходити кабінетами чиновників, здобуваючи той чи інший документ, чекаючи при цьому в довгих в чергах.

Тепер через ЦНАП можна отримати 237 адміністративних послуг, із них 65 послуг приймається за принципом екстериторіальності – в Кременчуці їх може отримати мешканець будь-якого регіону України.

23 адміністративні послуги можна замовити через сайт, не виходячи з дому, без відвідування ЦНАП.

За 2018 рік до ЦНАПу вже звернулись близько 335 000 відвідувачів, що на 70% більше, ніж за аналогічний період 2017 року – було 196 000 відвідувачів. Було надано близько 160 000 послуг, що на 78% більше, ніж у минулому році.

З лютого 2018 року розпочав роботу Call-центр. Зателефонувавши на один з номерів, стаціонарний або мобільний, можна отримати консультацію, а також відповіді на питання: коли, куди прийти, як записатися в електронну чергу, який пакет документів необхідно надати та іншу довідкову інформацію.

Із серпня 2018 року жителів міста, які за віком або за станом здоров’я не можуть відвідати ЦНАП, обслуговує мобільний адміністратор із мобільним комплектом обладнання для виїзного оформлення заявки. Цього року Центр надання адміністративних послуг отримав нове приміщення після реконструкції по вулиці Гагаріна, 14. Нещодавно Кременчуцький ЦНАП отримав відзнаку як «Кращий ЦНАП міста обласного значення».

        

Комфортне місто

Однією з головних цілей роботи нашої команди є створення комфортного міського середовища для кременчужан. Це означає, що в місті повинні бути чисті вулиці і двори, зручний громадський транспорт, облаштовані зелені зони та зони відпочинку, парки та сквери, сучасні місця для розваг та змістовні масові заходи.

 

Парки та сквери

Одним з найбільш популярних місць для відпочинку мешканців міста є парк «Придніпровський». Його реконструкція розпочалася у 2013 році. Перша черга реконструкції завершена у 2018 році та введена в експлуатацію. Друга черга передбачає оновлення інших алей парку, будівництво фонтану на центральній алеї, зовнішнє освітлення алей та встановлення малих архітектурних форм. Улаштування вхідної групи центрального входу парку.

Сквер імені Олега Бабаєва вже давно став візитівкою Кременчука. Яскраві клумби, світломузичний фонтан приваблюють туди як кременчужан, так і гостей нашого міста. Його реконструкцію розпочав Олег Бабаєв, ми продовжили, цього року провели капітальний ремонт тротуарів, прилеглих до скверу з боку вулиці Соборної та вулиці Ігоря Сердюка, на зимові свята встановили світлодіодний фонтан.

У парку «Крюківський» цього року було проведено капітальний ремонт електромереж та відновлено зовнішнє освітлення, створено нові клумби і зони відпочинку.

У парку Миру проведено капітальний ремонт огорожі та кабелю, а завдяки співпраці з депутатами обласної ради з’явився шаховий клуб.

Нове тротуарне покриття з’являється не тільки на центральних вулицях міста, але й у віддалених мікрорайонах. Уже виконані роботи по ремонту тротуарів по вулиці Соборній, провулку Героїв Бреста, ще тривають по вулиці Генерала Манагарова та Генерала Жадова. Розробляється проектна документація для виконання робіт у наступному році ще по декількох об’єктах.

Важливо, щоб в наших дворах, парках та скверах з’являлися нові сучасні дитячі майданчики. Цього року встановлено 16 нових дитячих майданчики та ще 7 по програмі «Громадський бюджет».

Одним із важливих механізмів участі громади в житті міста є проект «Громадський бюджет міста Кременчука». Кременчужани мають можливість втілювати необхідні зміни в місті власними зусиллями, оскільки вони набагато краще знають потреби своїх мікрорайонів та дворів.

На наступний рік фонд громадського бюджету зріс вдвічі і становитиме 6 мільйонів гривень. Вже відкрито голосування, щоб визначити проекти-переможці, які будуть реалізовані протягом 2019 року.

 

Резюме

 

У 2018 році ми тримали взятий курс на наведення ладу в комунальному господарстві нашого міста, утриманні та розвитку його соціальної сфери. Темпи знижувати не будемо, працюватимемо наполегливо і надалі.

Звісно, залишаються і проблеми, які потребують вирішення. Особливо це стосується галузі житлово-комунального господарства, впровадження реформ в галузях освіти та охорони здоров’я. Проте я впевнений, що ми зможемо спільно, громадою, їх вирішувати.

Міська рада вже ухвалила бюджет, за яким місто буде жити у 2019 році. Прийняті програми, які визначатимуть напрямки розвитку Кременчука у різних сферах на найближчі роки.

Ми продовжимо капітальний ремонт нашого міста: доріг, інфраструктурних мереж, лікарень, шкіл та садочків. Будемо оновлювати парк комунальної техніки, розвивати громадський транспорт, тримати місто в чистоті та прикрашати його влітку і взимку. Одним словом, робити все можливе, щоб Кременчук став кращим містом в Україні!