Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

6 °C
Звіт міського голови міста Кременчука перед територіальною громадою про роботу у 2020 році

Звіт міського голови міста Кременчука перед територіальною громадою про роботу у 2020 році

Шановні кременчужани!

    Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вашій увазі звіт про роботу у 2020 році.
    Формат цьогорічного звіту дещо незвичайний. Раніше ми з вами традиційно зустрічалися у міському палаці культури, спілкувалися та обмінювалися думками. Цього року світова пандемія внесла свої корективи в усі сфери нашого життя. Тому сьогодні проводимо нашу зустріч в режимі онлайн в телевізійному ефірі. Проте у вас, шановні кременчужани, є можливість поставити свої запитання просто у чаті, або надіслати їх будь-яким зручним способом на мою адресу. На всі запитання обов’язково будуть надані відповіді. 
1.    Вступ    
    2020 рік запам’ятається кожному з нас як рік, який змінив наше життя. В цей рік до Кременчука приєдналася Потоківська громада та відбулися місцеві вибори. Кременчужани обирали своїх представників до міської, районної та обласної влади, обирали міського голову. Я щиро вдячний за довіру, яку ви висловили мені та нашій команді, обравши мене міським головою на другий термін у першому турі. Запевняю, я не підведу. Будемо працювати разом, щоб робити Кременчук кращим.
    В цей рік у нас з’явилися нові досягнення, про які я хочу сьогодні розказати. Ми напружено працювали, щоб наше місто було комфортним, безпечним, чистим, квітучим, з доступним громадським транспортом та розвинутою соціальною сферою.
    В цей рік з’явилися і нові виклики – світова пандемія коронавірусної хвороби не оминула наше місто. Нам довелося докласти багато зусиль, щоб забезпечити кременчужанам належну діагностику та лікування від ковіду, запобігати неконтрольованому поширенню інфекції серед населення, захистити наших медиків на їх робочих місцях. Ще у березні було створено міський штаб з протидії поширенню коронавірусної хвороби, який координує цю діяльність у Кременчуці.

2.    Боротьба з поширенням коронавірусної інфекції, запуск ПЛР-лабораторії.
Основні зусилля медичної галузі Кременчука впродовж року були спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу і мали два напрямки: поліпшення матеріально-технічної бази і забезпечення ефективного лікування коронавірусної хвороби. 
Стосовно поліпшення матеріально-технічної бази і створення необхідних умов для діагностики та лікування хворих на коронавірусну хворобу, в першу чергу варто назвати створення і забезпечення діяльності ПЛР-лабораторії на базі КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня». Було проведено капітальний ремонт приміщення, вартість якого склала 1 132 590 грн. Придбано обладнання, зокрема, станцію автоматичну для екстракції рибонуклеїнової кислоти, бокс біологічної безпеки, центрифугу, аналізатор імуноферментний, термостат, комп’ютерне обладнання для ПЛР, аспіратор, холодильне обладнання, меблі медичні на загальну суму понад 2 млн 100 тис грн.
Поки велися ремонтні роботи, проведено підготовку лаборантів. Завідувачка лабораторії О.Павлиш навчалася на тематичних курсах на кафедрі вірусології Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика в Києві. Інші працівники почергово пройшли курси стажування і інформації в обласному лабораторному центрі.
Кременчуцька ПЛР-лабораторія 15 квітня 2020 року отримала дозвіл на роботу й стала другою лабораторією в Полтавській області. А після сертифікації у МОЗ України розпочала роботу. Це дало можливість ввести лабораторію в дію і швидко ставити діагнози хворим на COVID-19 й розпочинати лікування, а контактних осіб направляти на самоізоляцію. 
Дана лабораторія була однією з найперших комунальних в Україні, відкритих не в мережі Державних лабораторних центрів. Нині в лабораторії працює сім співробітників, з яких двоє – лікарів лаборантів-вірусологів, якими уже проведено понад 15000 ПЛР-аналізів.
Сьогодні в Кременчуці є можливість пройти ПЛР-тестування безкоштовно за направленням сімейного лікаря, або на госпрозрахункових умовах, що зручно для здорових людей, які від’їжджають або приїхали з-за кордону. 
А після завершення пандемії, лабораторія продовжить свою роботу й виконуватиме різноманітні дослідження у рамках обстеження вагітних.

3.    Розгортання госпітальної бази для пацієнтів з коронавірусною хворобою. 
Зі збільшенням кількості хворих на коронавірусну хворобу в Кременчуці стало зрозуміло, що місту необхідні обладнані ліжка у лікарнях для лікування пацієнтів у стаціонарних умовах. Не секрет, що донедавна інфекційне відділення лікарні «Кременчуцька» перебувало не в найкращому стані. Капітальний ремонт там не виконувався ще з часів його будівництва. Розпочали його відроджувати два роки тому за ініціативи депутатів обласної та міської ради, а цього року повністю привели до ладу. Крім ремонту, облаштували всі палати точками подачі кисню для пацієнтів, які лікуються від коронавірусної хвороби. Встановили ємність на 7,5 тон для безперебійної подачі кисню. Переобладнали під інфекційні шпиталі відділення у Першій міській лікарні імені Богаєвського та лікарні «Придніпровській», забезпечили у них подачу кисню. 
З початку 2020 року і впродовж 11 місяців для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу було проведено капітальний ремонт 8 боксів інфекційного відділення КНМП «ЛІЛ «Кременчуцька», що дозволило збільшити кількість ліжок у цьому відділенні до 70. Також збудовано кисневу станцію і лінії транспортування кисню до боксів інфекційного відділення. Всього використано понад 1,5 млн грн. 
Вперше за 40-річну історію існування відділення, в ньому було облаштовано реанімаційні бокси та операційний блок. Це дало можливість проводити оперативні втручання хворим з інфекційними захворюваннями, не наражаючи на небезпеку пацієнтів інших хірургічних відділень. За 2020 рік проліковано у відділенні понад 960 важкохворих, у яких було діагностовано коронавірусну хворобу. 
Щоб мати можливість госпіталізувати усіх важких хворих на COVID-19, на базі КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» проведено організаційні заходи і відкрито інфекційний шпиталь другої хвилі на 120 ліжок. Госпіталь має окремі входи для хворих та медичних працівників, спеціалізоване приймальне відділення, експрес-лабораторію та реанімацію. Це дозволило в стаціонарних умовах пролікувати 414 хворих на Covid-19. 
Враховуючи виклики пандемії коронавірусної хвороби та проблеми з інфекційними госпіталями в регіонах, у Кременчуці вирішено підсилити госпітальну базу, шляхом відкриття резервного шпиталю на базі КМП «Лікарня Придніпровська». Після цього Кременчук став справжнім опорним медичним центром для лікування хворих всього госпітального підокругу. Нині там уже проводиться прийом пацієнтів з пневмоніями і проліковано 81 хворих на пневмонію. 
Відтепер на початок зимового періоду зростання всіх респіраторно-вірусних інфекцій, госпітальна база міста налічує 365 ліжок інфекційних шпиталів, що вдвічі більше, ніж розгорталось раніше в період пікових епідемічних підйомів грипу, що трапляються 1 раз на 4-5 років. 

4.    Підтримка медичних працівників, які борються з COVID-19. 
У перші дні тотального карантину необхідно було подбати про наших медичних працівників, які опинилися на передовій боротьби з хворобою. Про їх фізичний захист від інфекції, моральну та матеріальну підтримку. Ми з квітня місяця почали виплачувати 300-відсоткову надбавку медикам за роботу в небезпечних умовах, не чекаючи, коли надійдуть кошти від держави. Перерозподілили кошти у бюджеті і придбали засоби індивідуального захисту для медпрацівників та працівників Національної поліції, Національної гвардії та інших, які були задіяні у запобіганні поширенню коронавірусної хвороби. Організували гаряче харчування для всіх працівників інфекційних шпиталів та станції екстреної медичної допомоги. 
Всім добре відомо, яке важливе значення має повноцінне збалансоване і регулярне харчування в період виконання важких робіт, особливо пов’язаних з загрозою для здоров’я. Саме такою є робота з лікування хворих на коронавірусну хворобу. Адже при нерегулярному харчуванні знижуються імунні механізми і резервні сили людини, а це загрожує захворюванню. 
Кременчуцька міська влада першою прийшла на допомогу кременчуцьким медикам, виділивши ще у квітні місяці кошти на 300% доплати. Також організовано щоденне гаряче калорійне харчування працівників інфекційних шпиталів і станції екстреної медичної допомоги, навіть незважаючи на те, що станція екстреної медичної допомоги є обласною структурою і не підпорядкована міській владі. 
З квітня місяця поточного року за ініціативи міської влади були виділені кошти в сумі 372 тис. грн. для забезпечення гарячим харчуванням медичних працівників, які працюють на передовій у боротьбі з коронавірусом. Всім зрозумілі надзвичайно важкі умови роботи із використанням засобів індивідуального захисту по декілька годин поспіль. 
Кожної зміни, навіть у нічні години та вихідні дні, харчування отримують понад 120 медиків. Готова їжа доставляється безпосередньо до відділень лікарень у спеціальних боксах-термосах та містять у собі першу, другу та третю страви. 
Особливо слід зауважити, що харчування для медиків є безкоштовним, що також економить сімейний бюджет кожного медичного працівника. 
 
5.    Розвиток транспортної інфраструктури Кременчука. 
Хоча боротьба з поширенням коронавірусної хвороби і займає багато часу та зусиль, життя продовжується. Ми напружено працювали у цьому році, щоб життя кременчужан ставало кращим в усіх сферах. Доступний та екологічний комунальний громадський транспорт – це одна зі складових комфортного міського середовища. За останні роки ми повністю оновили парк комунального електротранспорту та придбали нові автобуси. Проїзд у нашому комунальному громадському транспорті є найдешевшим в Україні – всього дві гривні. Цього року з’явилося багато нових маршрутів, які з’єднують найвіддаленіші райони з центром міста. І ми виконали свою обіцянку – тролейбус пішов на Крюків через Крюківський міст!
2020 рік став роком прориву у розвитку транспортної інфраструктури міста та поліпшенні пасажироперевезень міським комунальним транспортом. 
Нарешті збулася давня мрія жителів крюківської сторони – через міст почав курсувати комунальний громадський транспорт, проїзд в якому коштує 2 гривні, незважаючи на довжину маршруту. А громадяни пільгових категорій отримали можливість безкоштовного проїзду. Це стало можливим завдяки тому, що місто придбало 10 нових автобусів місткістю 104 пасажири кожний, що дозволило з 16 березня відновити автобусний маршрут № 25 «ПАТ «Укртатнафта» – вулиця Правобережна» протяжністю 45 км.
Крім того, завдяки кредитному договору з Європейським банком реконструкції і розвитку тролейбусний парк поповнився 8 новими сучасними тролейбусами на автономному ходу місткістю 96 пасажирів кожен. Ці тролейбуси з’єднали вулицю Молодіжна з вулицею Академіка Герасимовича. Протяжність маршруту № 26А+ в одному напрямку становить 18,2 км, з них 7,5 км –автономним ходом, з інтервалом руху у години «Пік» - 20 хв, та 40 хв поза годинами «пік». 
Нові тролейбуси на автономному ходу також дозволили відкрити нові маршрути у віддалені мікрорайони міста, саме там, де їх ніколи не було. Наприкінці січня 2020 року почав курсувати тролейбус за маршрутом № 1+ «Квартал 304 – Річковий вокзал», протяжністю 10,5 км в одному напрямку, з яких 8,4 км під контактною мережею, 1,65 км - автономним ходом з інтервалом руху 90 хв. 
З червня запрацював маршрут 5А+ «Річковий вокзал – Кохнівський хлібзавод» протяжністю 10,96 км в одному напрямку, з яких 4,7 км на автономному ходу з інтервалом руху 70 хв. Вже у жовтні тролейбус поїхав на Третій Занасип. Маршрут № 28А+ «вулиця Молодіжна – вулиця Мічуріна» (Третій Занасип) має протяжність в одному напрямку 15,6 км, з них автономним ходом 5,1 км, інтервал руху становить 65 хв. 
Крім того, цього року почав працювати автобусний маршрут №10А, який з’єднав Річковий вокзал з вулицею Ігоря Cікорського (Лашки), оборотний рейс 20,6 км, з інтервалом руху 45 хв.
Відкриття нових маршрутів значно покращило якість транспортного обслуговування населення міста, задовольнило потреби громадян віддалених мікрорайонів у дешевому і комфортному пасажироперевезенні. 
Варто зазначити, що відкриттю нових маршрутів передувала ще й велика підготовча робота, адже необхідно було підготувати проїзні шляхи, місця розвороту тролейбусів і автобусів, облаштувати нові зупинки громадського транспорту, одним словом, привести дорожню інфраструктуру у певну відповідність. 
Важливим було питання залучення та підготовки кадрів. Для цього на базі підприємства готуються водії тролейбусів. У 2020 році підготовлено 7 водіїв, які працюють в управлінні. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого становить 9786 грн. Протягом року працівники забезпечувалися безкоштовним спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, водії тролейбусів спецодягом, кондуктори – жилетами. Працюючим у шкідливих умовах праці видавалось молоко.
Значну підтримку тролейбусне управління отримувало з міського бюджету. Своєчасне та в повному обсязі фінансування забезпечило стабільну роботу підприємства в складних умовах пандемії. Сьогодні щоденно на маршрути міста виходить у середньому 50 тролейбусів та 10 комунальних автобусів. Незважаючи на карантинні обмеження щодо кількості пасажирів у салоні – лише по кількості сидячих місць, тролейбусне управління справляється із завданням безперебійного пасажирського перевезення. 
Щодо найближчих планів, то наступного року Кременчук планує придбати ще 20 нових тролейбусів на автономному ходу. Це дозволить відкрити нові маршрути, збільшити кількість машин на вже існуючих. На черзі відкриття тролейбусного маршруту №11А+. Тролейбуси №11А+ на автономному ходу здійснюватимуть перевезення пасажирів від Річкового вокзалу до проспекту Лесі Українки, далі – до зупинки «Вул. Молодіжна», а потім автономним ходом по вул. Молодіжній до Кварталу 297. Потім через вулицю Тараса Бульби повертатимуться на проспект Лесі Українки. Вже пройшов обкатку і чекає на облаштування дорожньої інфраструктури тролейбусний маршрут до села Потоки. У найближчій перспективі – прокласти тролейбусне сполучення до села Піщане. 
Вартість проїзду у комунальному транспорті залишається найнижчою в Україні і становить всього 2 гривні, також збережені усі встановлені законодавством пільги.

6.    Дороги та тротуари. 
Важливим показником розвитку міста є стан доріг та тротуарів, внутрішньоквартальних проїздів. Кожного року ми виконуємо роботи з асфальтування доріг та улаштування тротуарів, і результати бачать кременчужани. Змінився парк «Придніпровський», пішохідна частина вулиці Соборної, які викладені плиткою. Нові пішохідні доріжки з’явилися на Раківці та Молодіжному, в Нагірній частині та Центрі міста. Нове дорожне покриття влаштоване на багатьох вулицях у різних районах міста. Допомагають нам утримати високі темпи робіт комунальний асфальтний завод, який ми придбали на кременчуцькому підприємстві «Кредмаш», та комунальне підприємство «Шляхове ремонтно-будівельне управління», силами якого виконуються роботи з асфальтування.
У 2020 році у місті продовжувалися роботи з ремонту доріг, тротуарів, внутрішньо квартальних проходів і проїздів. 
Так, силами КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» за кошти міського бюджету здійснено капітальний ремонт внутрішньо квартального тротуару по вул. Генерала Манагарова, капітальний ремонт тротуару по вул. Генерала Родимцева; по вул. Вадима Пугачова, також тротуару в районі житлового будинку №16 кварталу 287. Крім того, новий тротуар з’явився на ділянці від проспекту Лесі Українки, буд. 65 до буд. № 16 у 287 кварталі та на ділянці від вул. Воїнів-Інтернаціоналістів (буд. №4) до вул. Володимира Великого (буд. №72), тротуару по вул. Ігоря Сердюка від вул. Небесної Сотні до вул. Лейтенанта Покладова. 
Відремонтовано тротуарну частину на проспекті Свободи від зупинки «Водоканал» до перехрестя з вул. Героїв Бреста. Тут повністю замінено старе асфальтне покриття, встановлено нові бордюри. Варто зазначити, що це продовження ремонту тротуарної частини по проспекту Свободи з боку напрямку руху до центру міста. Раніше було капітально відремонтовано велику ділянку від зупинки «Водоканал» до зупинки «Троїцький ринок». Також заасфальтовано ділянку від зупинки громадського транспорту «Троїцький ринок» вниз по схилу. Завершено капітальний ремонт тротуару в центральній частині міста на вулиці Академіка Маслова. Довершили благоустрій цієї ділянки озеленювачі, які висадили вздовж дороги декоративні груші та засіяли травою газони. Варто зазначити, що в останні роки у Кременчуці відбулися значні зміни в підходах до проведення дорожніх ремонтів і благоустрою територій. Зокрема, під час проведення ремонтів пішохідних зон дорожники розпочали використовувати метод безшовного укладання тротуарної плитки. Такі тротуари не тільки мають привабливий естетичний вигляд, ними легко пересуватися, вони є доступними для людей з обмеженими фізичними можливостями. Також тротуарна плитка є набагато практичнішою в експлуатації, ніж асфальтобетонне покриття.
У звітному періоді у Кременчуці продовжувалися роботи з ремонту міських доріг. Значна увага комунальників була приділена віддаленим мікрорайонам. Принцип «Кременчук - місто без околиць» постійно в дії. Тож роботи виконувалися по всьому місту, зокрема, на вул. Європейській, на вулицях Керченській, Перемоги, Богдана Хмельницького, у кварталі 278, вулицях Мічуріна, Суворова, Павлова, Вадима Пугачова, Миру, Троїцькій, І Піщанському тупику, бул. Автокразівському, проспекті Свободи, пров. Ровенському, вулиці Софіївській, Правобережній. 
Крім того, у Кременчуці почали застосовувати комплексний підхід до благоустрою територій, який передбачає виконання декількох видів робіт, аби задовольнити потреби громадян. Так, в районі житлового будинку № 29 по вул. Вадима Пугачова ведуться будівельні роботи з влаштування тротуарного покриття, влаштування зовнішнього освітлення та озеленення території. Такі ж роботи проводяться в районі житлового будинку №115 по проспекту Лесі Українки. Комплексний благоустрій території проводиться в районі житлових будинків № 40А та № 42А по вул. Правобережній. Тут буде встановлено ще й дитячий майданчик з гумовим покриттям.
Наступного року роботи з благоустрою міської інфраструктури продовжуватимуться. 

7.    Розвиток медичної галузі Кременчука. 
Цього року, як ніколи, ми відчули важливість медичної сфери у нашому житті. Направили багато зусиль на боротьбу з COVID-19, а також продовжили створювати умови у медичних закладах для лікування пацієнтів і роботи медичних працівників. Медична галузь визначена одним з пріоритетів у нашій роботі і ми приділяємо багато уваги тому, яким обладнанням оснащені лікарні, чи забезпечені вони всім необхідним для відновлення здоров’я пацієнтів. Впроваджуємо міські медичні програми, завдяки яким кременчужани мають змогу значно здешевити лікування хвороб, а пологи для кременчужанок завдяки пологовим сертифікатам є безкоштовними. Залучаємо кошти з державного, обласного бюджетів та соціально відповідального бізнесу на створення сучасного медичного простору в Кременчуці. Забезпечуємо кваліфікованих медичних працівників службовим житлом.
Покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Кременчука з метою більш якісного надання медичних послуг населенню, у 2020 році, як і у попередні роки, було одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади. Звичайно, у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID -19 основні сили медичної галузі були кинуті на боротьбу з коронавірусом, проте, робота з надання невідкладної медичної допомоги у місті не припинялася.
 Оновлювалося обладнання та проводилися ремонтні роботи не тільки у відділеннях міських лікарень, де надається допомога хворим на COVID -19, а й у інших відділеннях та лікувальних закладах. 
Так, цього року з метою поліпшення діагностики та оперативності госпіталізації у лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» у рамках загальнодержавної програми «Велике будівництво» проводиться капітальний ремонт приймально-діагностичого відділення. Цей проєкт реалізується на умовах співфінансування з державного та міського бюджетів. Кошти державної субвенції складають 7 млн. 200 грн., з міського бюджету на цей об’єкт додатково виділено ще понад 1 млн. грн. Після реалізації даного проєкту Кременчук і лікарня «Кременчуцька» отримають сучасний приймально-діагностичний центр із європейськими умовами діагностики та надання невідкладної допомоги пацієнтам. 
 Кременчук завжди був учасником всіх прогресивних реформ у різних сферах життєдіяльності, які впроваджуються в країні, не винятком є і медична галузь. Одним із пріоритетних напрямків є лікування серцево-судинних захворювань, смертність від яких, за даними статистики, найвища. 
 Кілька років тому після проведення ремонтних робіт було відкрито кардіологічне відділення Третьої міської лікарні (нині КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»), яке розраховане на 50 ліжок: із них 20 ліжок – інфарктних. За рахунок державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій (у сумі 5 млн. 856 тис. грн.) розпочато другу чергу будівництва відділення кардіохірургії, проводиться реконструкція приміщень для створення кардіохірургічної служби КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». Варто зазначити, що у місті успішно діє програма «Стоп-інфаркт», яка надає змогу кременчужанам безкоштовного проведення стентування для порятунку життя та здоров’я. Завдяки ній у Кременчуці зменшилася смертність від інфаркту у 1,8 разів. На міську програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Стоп інфаркт» у 2020 році виділено 3 млн. 380 тис. грн. (використано у 2019 році – 2 млн. 737 тис. грн.);
У лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» також триває капітальний ремонт приміщення, де знаходитиметься відділення Спеціалізованої травматології. Ця будівля близько 20 років не використовувалася. Ремонтні роботи проводяться за рахунок коштів міського і обласного бюджетів. Після капітального ремонту в ньому планують обслуговувати безхатьків і людей у стані алкогольного сп'яніння. 
З метою покращення надання діагностичних послуг для швидкого і правильного встановлення діагнозу у міських лікарнях щороку оновлюється обладнання на більш сучасне. 
    Особлива увага приділяється і міській дитячій лікарні. Цього року для лікувального закладу за кошти міського бюджету було придбано найсучасніший рентгенапарат італійського виробництва, подібного не має жоден лікувальний заклад міста, та виконано капітальний ремонт рентгенкабінету. Багатофункціональний цифровий апарат оснащений сучасним комп’ютером, потужним сканером і принтером. Важливо, що на ньому можна зменшити дозу опромінення, щоб мінімізувати променеве навантаження маленьких пацієнтів. Платформа апарату рухається, тож травмованому пацієнту не потрібно переміщуватися, його положення для отримання кращої якості змінять за допомогою сучасного обладнання. 
    У дитячій лікарні також встановлено нові сучасні ліфти, які відповідають потребам і вимогам лікарняного закладу. Старі ліфти працювали майже 40 років тому, морально і фізично застарілі. Варто зазначити, що у попередні роки тут капітально відремонтували приймальне та хірургічне відділення, створили сучасний операційний блок та стерилізаційне відділення, замінили всі ліжка для пацієнтів, придбали сучасне високотехнологічне діагностичне обладнання. Оновлення матеріально-технічної бази лікарні відбувається за рахунок коштів бюджету та соціально відповідального бізнесу. В найближчих планах - ремонт другої черги хірургічного, травматологічного відділень, закупка нового обладнання для діагностики та лікування.
Цього року КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» відзначено нагородою «Лідер галузі 2020» в національному рейтингу серед державних та комунальних підприємств України. Статус лідера, визнаного серед 1 206 902 українських підприємств відображає ефективність роботи підприємства. 
Варто зазначити, що у Кременчуці п’ять років поспіль діє соціальна програма «Пологовий сертифікат». Вона передбачає забезпечення повного медичного обслуговування зареєстрованих у місті вагітних жінок, включаючи їх пологи, за рахунок коштів міського бюджету. Проєкт «Пологовий сертифікат» став першим і єдиним досвідом в Україні, коли гроші насправді йдуть за пацієнтом. За весь період дії програми «Пологовий сертифікат» нею скористалися понад 5 тис. вагітних жінок. Наразі вартість одного сертифікату становить близько 5,5 тис. грн. На виконання міської програми «Охорона материнства та дитинства в м. Кременчуці з міського бюджету цього року виділено 4 млн. 084 тис. грн. (у 2019 році використано 3 млн. 740 тис. грн.). 
У Першій міській лікарні ім. О.Т. Богаєвського створюють відділення для реабілітації хворих, що перенесли порушення мозкового кровообігу (інсульт). На сьогоднішній день смертність від сердечно-судинних захворювань, до яких відноситься і інсульт, в Україні і світі залишається найвищою. У Першій міській лікарні вже багато років лікують хворих, які перенесли інсульт, сам процес медикаментозного лікування триває близько 7-10 днів, проте, після цього багато хворих потребують довготривалої реабілітації. Деяким доводиться заново вчитися ходити, говорити, відновлювати функції рухомого апарату. Тому у Кременчуці є нагальна потреба створити відділення для реабілітації хворих, що перенесли порушення мозкового кровообігу. Нове відділення буде розміщене у колишньому приміщенні клініко-діагностичної лабораторії, яке знаходиться у окремій одноповерховій будівлі на території лікарні. Наразі там ведуться активно роботи з капітального ремонту. Варто зазначити, що біля відділення планують створити невеликий скверик, щоб пацієнти мали можливість відпочивати на свіжому повітрі. 
Крім того, протягом 2020 року було продовжено й інші міські програми в галузі «Охорона здоров’я». На міську програму «Доступна аптека» – виділено 1 млн. 900 тис. грн. (у 2019 році витрачено 1 млн. 632 тис. грн.). Кременчук став першим в Україні містом, де розроблена та успішно діє подібна міська програма, що забезпечує функціонування механізму міського регулювання ціноутворення на лікарські препарати. Це суттєва допомога соціально-незахищеним верствам населення. У 2020 році даною програмою скористалося 14 208 кременчужан. На міську цільову програму лікування онкологічних та гематологічних захворювань – виділено 2 млн. грн. (у 2019 році використано 1 млн. 691 тис. грн.). Завдяки ній хворі з онкологічним діагнозом, жителі Кременчука, за рахунок коштів міського бюджету мають можливість отримати препарати для проходження одного курсу хіміотерапії. В рамках цієї програми за міські видатки також придбано мамограф, який уже працює в Кременчуцькому перинатальному центрі. Не менш важливою є міська цільова програма централізованого харчування пацієнтів закладів охорони здоров’я м. Кременчука, на яку виділено 12 млн. 183 тис. грн. (у 2019 році використано 7 млн. 688 тис. грн.). Завдяки цій програмі містяни, які лікуються у стаціонарних відділеннях міських лікарень, отримують гаряче харчування. Також забезпечуються молочними сумішами діти до 2-х років із малозабезпечених сімей
З метою утримання у місті кваліфікованих медичних працівників та зацікавлення молодих фахівців працювати у міських лікарняних закладах, у Кременчуці почали вирішувати квартирні питання медиків шляхом забезпечення їх службовими квартирами, а також оплачуючи частину банківських відсотків за нове житло. Минулого року 5 медичних працівників було забезпечено житлом. Цього року квартири виділено 10 сім’ям. 
Незважаючи на те, що станція екстреної медичної допомоги міста Кременчука підпорядковується обласному центру, місто завжди підтримує цю медичну установу, оскільки вона обслуговує жителів міста та навколишніх населених пунктів Минулого року за рахунок коштів міського бюджету у будівлі станції екстреної медичної допомоги проведено заміну вікон на енергозберігаючі металопластикові. Цього року за рахунок коштів міського і обласного бюджетів 50/50( 722 тисячі гривень виділило місто, ще стільки ж виділила область) на станції швидкої допомоги замість старого і розваленого збудовано нове приміщення для зберігання автомобілів. Оновилася і матеріально-технічна база Станції екстреної медичної допомоги №2 м. Кременчука КУ "Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Швидка допомога отримала від держави 16 нових сучасних автомобілів, які мають новітнє медичне обладнання для надання необхідної допомоги хворим. 

8.    Парки та сквери, чистота і порядок. 
Кожному з нас приємно жити в місті, де підтримується чистота і порядок. Ми з вами докладаємо багато зусиль, щоб двори та вулиці були прибрані, вчасно вивозилося сміття, розчищався сніг, посипалися дороги та тротуари під час ожеледиці, облаштовувалися квітники та висаджувалися дерева, з’являлися нові зелені зони для відпочинку кременчужан у різних куточках міста. Над виконанням цих завдань працюють комунальні підприємства житлово-комунальної сфери Кременчука. У 2020 році у місті з’явилося кілька нових мальовничих скверів, які вже стали улюбленими місцями для прогулянок мешканців міста, утримуються у належному стані ті, що були створені раніше.
Протягом 2020 року, незважаючи на проблеми, пов’язані з захворюванням на коронавірусну інфекцію, уся житлово-комунальна сфера міста утримувалася в належному стані. Місто розвивалося, закуповувало нову техніку, ремонтувало і замінювало зношені міські мережі, освітлювалося, розбудовувалося, утримувалося в охайному і доглянутому стані. Весь механізм забезпечення нормальних умов життя громадян працював злагоджено і безперебійно. Кременчуцькі вулиці, парки і сквери милували око своєю зеленню, неповторними клумбами, газонами, новими зеленими насадженнями. За звітний період у Кременчуці з’явилося ряд нових скверів та зелених зон відпочинку. 
     На проспекті Лесі Українки у рамках реалізації Громадського бюджету було закладено новий сквер, який носить ім’я відомої української письменниці. Виконано благоустрій території скверу, укладено доріжки із тротуарної плитки, встановлено нові лавки та облаштовано клумби. До Дня міста у сквері «Ім. Лесі Українки» було висаджено 26 саджанців рідкісних порід дерев, придбаних за кошти соціально-відповідального бізнесу. Комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука» було продовжено виконанння робіт з облаштування цієї зеленої зони. Озеленювачі комунального підприємства восени цього року висадили тут 16 лип дрібних «Корзам» та 27 робіній псевдоакацій «Умбракуліфера». Завдяки зеленим насадженням та вдало спроектованому ландшафтному дизайну сквер став чудовим місцем для затишного сімейного відпочинку жителів мікрорайону. 
Кілька років тому на зеленій зоні вздовж проспекту Свободи від зупинки громадського транспорту «Водоканал» до зупинки «Троїцький ринок» комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука» було створено яскраву ландшафтну композицію, яка стала справжньою прикрасою нашого міста. Цього року комунальники продовжили роботи з ландшафтного дизайну зеленої зони від зупинки «Троїцький ринок» до зупинки «Міський сад». Завдяки цьому було створено єдність організованого простору однієї з основних вулиць Кременчука - висаджено саджанці кленолистих платанів та посіяно газонну траву, створено нові візерунчаті клумби, яскраві кольори яких внесли різноманітність в пейзаж та створили гармонійну квіткову композицію.
     Також розпочаті роботи з улаштування нового скверу біля зупинки громадського транспорту по вул. Богдана Хмельницького в районі школи № 2, що на Ревівці. Цього року тут висадили дерева та кущі, створюючи для жителів мікрорайону мальовничий куточок із зелених насаджень. 
Чудовий сквер створено в Крюкові біля музею А.С.Макаренка. Там виконано роботи з комплексного благоустрою: насаджено декоративні дерева, кущі та квіти, встановлено цікаві лавочки з тематичними елементами, вимощено пішохідні доріжки. Вже наступної весни цей просвітницький куточок відпочинку буятиме різнокольоровими барвами природи. 
Нова комфортна зона відпочинку з дитячим та спортивним майданчиками з’явилася минулого року поряд з дитячим дошкільним закладом № 33 та колегіумом № 25. Цього ж року в тому мікрорайоні відремонтовано дорогу, тротуарні зони, висаджено дерева, тощо. 
     Нова набережна з зоною відпочинку на березі річки Сухий Кагамлик з боку проспекту Полтавського невдовзі стане ще однією перлиною міста. Роботи з її облаштування стали можливими завдяки співпраці міської вади та соціально-відповідального бізнесу. Завершити почате цього року не вдалося через значний обсяг робіт, але вже наступного року нова зона відпочинку радуватиме кременчужан, особливо жителів прилеглих районів.
Завдяки реалізації міської програми «Громадський бюджет» змінила своє обличчя зелена зона біля річки Сухий Кагамлик поблизу спорткомплексу «Спортлайф». Із зарослої бур’янами і очеретом прибережної зони вийшов чудовий сквер, де виконано роботи з благоустрою, укладено тротуарну плитку, встановлено лави для комфортного відпочинку містян.
    Значний обсяг робіт виконано у рамках реконструкції міського парку культури та відпочинку «Придніпровський». Замінено тротуарне покриття на основних алеях та набережній парку, встановлено малі архітектурні форми (лави, урни). Збудовано автоматичну систему поливу центральної алеї парку «Придніпровський». Крім того, у парку з’явився ще один мальовничий куточок. З нагоди 60-ї річниці заснування Кременчуцького льотного коледжу влітку тут було відкрито пам’ятний знак – оригінал гвинтокрила Мі-2. На території біля пам’ятного знаку, який ще називають і меморіалом «Слави вертолітникам», було проведено роботи з благоустрою, сплановано територію, укладено тротуарну плитку, виконано озеленення. Цього року також проводилися роботи з реконструкції Меморіального скверу «Жертвам Голокосту»; також розроблено ландшафтний проєкт та 3D візуалізацію для створення нового скверу за адресою: 101 квартал, б.10, навпроти торговельного об'єкту ТОВ "АТБ-інвест". 
За всією цією красою стоїть невтомна щоденна праця комунальних служб, зокрема КП «Благоустрій Кременчука», працівники якого не тільки створювали нові зелені куточки, але й дбайливо доглядали за зеленими зонами по всьому місту. Кременчук дивував своїми креативними і неповторними клумбами, різнобарв’ям квітів, зеленою палітрою декоративних кущів та дерев. 
Щоб утримувати територію міста в належному стані, в допомогу ручній праці закуповувалася нова техніка. Автомобільний парк КАТП-1628 поповнився чотирма сучасними багатофункціональними автомобілями. Завдяки новітнім технологічним особливостям, додатковому навісному обладнанню ця спеціальна техніка буде використовуватися комунальниками не лише на вивезенні сміття, а й на вирішенні інших комунальних завдань в залежності від погодних умов. 
Для комунального підприємства «Кременчук аква-сервіс» було придбано спеціальну плаваючу техніку відомої шведської фірми «TRUXOR», що призначена для розчищення від водоростей акваторій водних об’єктів. Цього року вона була активно задіяна в роботі. За допомогою TRUXOR протягом року скошувалася водна рослинність у водоймах міста, проводилися днопоглиблювальні роботи, Техніку використовували для розчищення озера у Міському саду, а також розчищення пляжів. 

9.    Утримання міських мереж зовнішнього освітлення, тепло- та водопостачання. 
Міські мережі зовнішнього освітлення, централізованого опалення, водопостачання та водовідведення можна порівняти з артеріями, які забезпечують безперебійну життєдіяльність великого організму сучасного міста. Ми постійно працюємо над утриманням цих мереж у належному стані. Однією із найгостріших проблем в міському господарстві є зношеність мереж комунікацій водо- та теплозабезпечення. Їх потрібно своєчасно замінювати, щоб уникати аварійних поривів. Цього року виконували роботи з модернізації та заміни мереж тепло- та водопостачання, будівництво та реконструкцію мереж зовнішнього освітлення.
Кілька років тому міська влада почала проводити роботи з відновлення вуличного освітлення. Завдяки співпраці з корпорацією «NEFKO» було проведено будівництво та реконструкцію мереж вуличного освітлення, встановлено сучасні LED–світильники на близько 22 вулицях і провулках правобережжя Кременчука. Цього року відповідно до реалізацій завдань Програми утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення вулиць і світлофорних об’єктів на 2020 рік у місті було відновлено 28,7 км повітряних ліній, проведено заміну: 776 світильників, 162 залізобетонних опори, 3693 ламп, 7 шаф управління з терміналами керування. Виконано реконструкцію мереж зовнішнього освітлення вул. Соборної від житлового будинку №14/23 до житлового будинку №4/28 та реконструкцію мереж зовнішнього освітлення набережної від центральної алеї парку культури і відпочинку «Придніпровський» до вул. Троїцької .
 Значний обсяг робіт у 2020 році вдалося виконати з модернізації водопровідних мереж, тепломереж та мереж гарячого водопостачання
    Цього року КП «Теплоенерго» замінило 5,2 км пошкоджених ділянок труб на нові. Такого об’єму робіт не проводилося вже багато років. Крім того, комунальники відійшли від практики латання мережі безпосередньо на місці пориву. Наразі проводять заміну ушкоджених ділянок від теплової камери до теплової камери, використовуючи сучасні матеріали, металопластикові труби, термін експлуатації яких у рази довший, ніж металевих. У міжопалювальний період з метою енергозбереження КП «Теплонерго» також проведено теплоізоляцію 2317 погонних метрів надземних теплових мереж.
У рамках реалізації інвестиційної програми КП «Теплоенерго» цього року придбало два універсальні зварювальні агрегати, які дозволять підвищити якість та прискорити темпи виконання ремонтних робіт на теплових мережах міста. Нові пристрої також обладнані генераторами електричної енергії, вони більш економі, ніж їх аналоги, якими останні 15 років користується комунальне підприємство. Новою технікою поповнився і автопарк КП «Теплоенерго». Два нових екскаватори JCB виробництва 2019 року прийшли на заміну старим машинам. Це спеціалізована техніка, яка буде використовуватися при обслуговуванні теплових мереж, на різних земляних роботах, а в зимовий час для прибирання снігу. 
Цього року на КП «Кременчукводоканал» запрацювала нова сучасна установка для приготування та дозування розчину Амотол, що застосовується для покращення якості питної води. Амонізація дозволяє забезпечити тривалий знезаражувальний ефект при хлоруванні води та запобігає утворенню хлорорганічних сполук у питній воді. Варто зазначити, що цей метод є досить поширеним у світі. Впровадження нового методу не тільки не потребує підвищення тарифу, а й дає значний економічний ефект, адже його застосування дозволяє при очищенні питної води витрачати на 40%.менше хлору.
Для підвищення швидкості та точності проведення досліджень води для потреб хіміко-бактеріологічної лабораторії КП «Кременчукводоканал» за рахунок коштів цільового фонду міської ради було придбано лабораторний портативний багатофункціональний спектрофотометр (DR3900) з вбудованими методиками (НАСН), який може проводити аналізи води по 26 показникам. Також у рамках Інвестиційної програми закуплено лабораторне обладнання для лабораторій на очиснихих спорудах водопостачання та водовідведення.
Для зменшення витрат електричної енергії у процесі водопостачання та забезпечення споживачів сталим напором води КП «Кременчукводоканал» проводить роботи із заміни застарілого насосного обладнання на підвищувальних насосних станціях. Так, з початку 2020 року було проведено реконструкцію у 5 центральних теплових пунктах з встановлення сучасних установок підвищення тиску. Всі роботи із заміни насосного обладнання виконувались у рамках Інвестиційної програми підприємства. Зокрема, були змонтовані нові установки підвищення тиску у центральних теплових пунктах № 101(квартал 101, буд 1А) та № 94 (вул. Лейтенанта Дніпрова, буд. 66А), що зменшило споживання електричної енергії відповідно на 82 і 76 відсотків. У ЦТП-287 (квартал 287) економія очікується на рівні 42%, у ЦТП-88 (вул. Небесної Сотні, буд. 54А) споживання електричної енергії зменшиться на 54%, у ЦТП-55.2 по вул. Київській очікується зменшення енергоспоживання на 50%.
Продовжувалися роботи із ремонту та заміни мереж. Протягом 2020 року було замінено 2399 метрів водопровідних мереж, відремонтовано 102 та замінено 45 одиниць запірної арматури діаметром від 50 до 600 мм, замінено та відремонтовано 56 люків колодязів та промито 9207 метрів трубопроводів. На мережах водовідведення ліквідовано 1364 підпори та ліквідовано 8 поривів на каналізаційних мережах. 
За рахунок Інвестиційної програми виконано капітальний ремонт водопровідної мережі діаметром 225 мм та довжиною 945 метрів по вулиці Бетонній, проведено реконструкцію водопровідної мережі по вул. Лейтенанта Покладова, замінено водопровідні мережі по 7 Хорольському тупику та реконструйовано мережі водопостачання загальноосвітньої школи №2. Також проведено реконструкцію каналізаційної мережі по вул. Лейтенанта Покладова та побудовано 7 нових каналізаційних колодязів.
Усього на заміну аварійних ділянок на мережах водопостачання та водовідведення та на придбання й встановлення запірної арматури було витрачено 1млн 790,0 тис. грн.. 
 
10.    Краєзнавчий музей.
Цього року маємо ще одну, хоча і невелику, але знакову перемогу. Вперше за 12 років від початку ремонту відкрив двері для відвідувачів міський краєзнавчий музей. Перший поверх музею демонструє цікаву експозицію з історії міста, а музейний дворик став улюбленим місцем для фотосесій кременчужан. 
Цій події передував колосальний об’єм виконаних робіт. Протягом 2020 року на об’єкті проводилися загально будівельні, оздоблювальні, сантехнічні та електромонтажні роботи основної будівлі та господарського блоку, було встановлено систему відеоспостереження, огородження, придбано меблі. Біля центрального входу до музею встановлено пандус для доступності людей з інвалідністю. Проведено роботи з благоустрою та озеленення території біля закладу, встановлені сучасні ліхтарі, лави, висаджені клумби. Музейний дворик тепер виглядає затишним і ошатним. Флористи і озеленювачі створили біля музею яскраву зелену зону – сквер «Музейний».
У 2021 році планується продовжити виконання будівельних робіт на другому та третьому поверхах музею, завершити реконструкцію господарського блоку та благоустрій прилеглої території.

11.    Розвиток міської інфраструктури для дітей та молоді. 
Діти – це найдорожче, що у нас є. Наші діти заслуговують на те, щоб почувати себе в безпеці та мати вільний та рівний доступ до навчання, спорту та дозвілля. Ми повинні забезпечити їм такі умови і тоді вони не підуть в темні двори пити та курити, а будуть займатися цікавими та корисними справами. Одне з найважливіших для нас завдань – забрати дітей з вулиці. Тому ми стільки уваги приділяємо нашій освіті, нашому позашкіллю, спортивним школам та школам естетичного виховання, будівництву дитячих та спортивних майданчиків, розвитку міської інфраструктури для дітей. Наші діти заслуговують на те, щоб мати гідні умови перебування у закладах освіти. Цього року ми розпочали відновлювати санітарні кімнати у школах, продовжимо цю роботу і надалі.
2020 рік був продуктивним у плані розвитку інфраструктури для дітей та молоді. 
11 нових дитячих майданчиків на загальну суму майже 2 млн грн.. з’явилося цього року на прибудинкових територіях у різних мікрорайонах міста. За рахунок громадського бюджету встановлено 3 дитячі майданчики: в районі житлового будинку № 14 кварталу 287; по вулиці Європейській, 64; також здійснено комплексний благоустрій території з встановленням дитячого майданчику в районі житлових будинків № 19, № 31, № 33 по проспекту Свободи. 
8 дитячих майданчиків з’явилися в місті завдяки залученню субвенції з Фонду розвитку територій області, зокрема: в районі житлового будинку № 37 по проспекту Свободи, будинку № 5 по вул. Миру , будинків № 28 та № 30 по вул. Володимира Великого, в районі житлового будинку № 15 по вул. Миру, будинку № 50 по вул. Київській та № 59 по вул. Київській, по вул. Соборній 26/37 та в районі ж/б №27 по вул. Героїв України. Варто зазначити, що за останні роки нові дитячі ігрові майданчики з’явилися майже у кожному кременчуцькому дворі на радість малечі і батькам. 
Дитячий майданчик з гумовим покриттям з’явився в районі житлових будинків №40А та №42А по вул. Правобережній. Там в рамках комплексного благоустрою території здійснено також благоустрій та озеленення території.
Поряд з ігровими, активно встановлюються спортивні майданчики. І молодь, і громадяни старшого віку охоче займаються спортом на спортивному обладнанні, тим самим пропагуючи здоровий спосіб життя. 
Завдяки громадському бюджету Кременчука на вул. Республіканській з’явився новий сучасний вуличний спортивний майданчик. На ньому встановлено тренажери для всіх груп м’язів тіла: турніки, бруса, сходинки. Раніше на території мікрорайону не було подібного об'єкту, тож мешканці не мали можливості займатися воркаутом та сучасними видами спорту. Воркаут-майданчик з силовими тренажерами задовольнив потребу людей усіх вікових категорій у заняттях спортивними вправами на свіжому повітрі. 
На території «Скверу життя», що по проспекту Лесі Українки, встановлено малі архітектурні форми - подіум, стіл для гри в шахи, лави, урни з влаштуванням тротуарного та гумового покриття. Кошти на облаштування цієї зони відпочинку залучені з Фонду розвитку територій області.
Крім того, у 2020 році виконувалися будівельні роботи з улаштування основи під розміщення спортивних майданчиків зі штучним покриттям в закладах освіти, зокрема, сучасного мультифункціонального спортивного майданчика на території 26 школи по пров. Грозненський,4; сучасного мультифункціонального спортивного майданчика на території гімназії №12, по вул. Володимира Великого, 52, та території ліцею №6 по вул. Олександра Білаша, 32; а також встановлення сучасного мультифункціонального спортивного майданчику на території Кременчуцької загальноосвітньої школи I-III ступенів № 22 Кременчуцької міської ради Полтавської області, що по вул. Шкільній, 16. 
Чималий обсяг робіт виконано в закладах освіти Кременчука. З міського бюджету виділяються кошти на ремонти спортивних залів, харчоблоків, дахів, навчальних кімнат, коридорів, заміну мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення тощо. Місто не просто працює над створенням комфортних умов навчання учнів, але й виділяє кошти на підтримку педагогів, безкоштовне харчування, безкоштовний проїзд дітей віком до 12 років тощо.
У 2020 році у Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №26 завершено ремонт спортивної зали, який проводився за рахунок міського бюджету. Відтепер учні школи займатимуться фізичною культурою у новій, сучасній залі, де все зроблено відповідно до стандартів і вимог часу. Під час ремонту використані найсучасніші матеріали, які значно зменшують ризик травматизму під час занять. У залі повністю замінені вікна, до речі їх підняли на рівень вище, аніж було раніше, що сприятиме безпеці учнів, зроблена сучасна вентиляція повітря, замінена підлога, спеціальним матеріалом оббиті стіни, капітально відремонтовані роздягальні для дітей, зроблені душові кабіни, встановлено нова сантехніка. Окрім цього, зала оснащена новітнім спортивним обладнанням та інвентарем. 
Дійшла черга цього року і до ремонту санітарних кімнат, зокрема, 11 навчальних закладів Кременчука до нового навчального року отримали сучасні комфортні санітарні кімнати. На ці цілі з міського бюджету було спрямовано майже 4,7 млн. грн. Ремонт туалетів здійснено у Кременчуцьких гімназіях № 1, № 8, №22, №19, у Кременчуцькому ліцеї № 5 імені Т.Г.Шевченка, Кременчуцькому ліцеї № 10 «Лінгвіст», Кременчуцькому ліцеї № 11 «Гарант», Кременчуцькому ліцеї № 17 «Вибір» ім. М.Г. Нелиня , у Кременчуцькому ліцеї № 25 «Гуманітарний колегіум». Кременчуцькому ліцеї № 6 «Правобережний» та у Кременчуцькому навчально - виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - позашкільний навчальний заклад» № 2.
 Під час реконструкції замінено плитку, пофарбовано стіни, встановлено нову сучасну сантехніку, переобладнано кабіни на окремі і закриті. Всі санвузли забезпечені гарячою водою.
Тепер у нових вбиральнях все відповідає діючим нормам перебування дітей у навчальних закладах, створені умови і для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
У планах міської влади здійснити реконструкцію вбиралень у всіх школах за зразком тих, що відремонтовані цього року.
Наступного року роботи, спрямовані на розвиток інфраструктури для дітей та молоді, будуть продовжені. 
 
12.    Плани на майбутнє. 
Незважаючи на те, що 2020 рік був досить складним у економічному плані як для держави, так і для нашого міста та кожного кременчужанина, ми підтримували у належному стані житлово-комунальну та соціальні сфери міста. Є проблеми, які потребують вирішення у наступному році, будемо над цим працювати. Впевнений, що вдасться подолати всі труднощі.
    У 2021 році на нас чекає впровадження у життя кількох перспективних масштабних проектів. Будемо підвищувати енергоефективність громадських будівель: лікарень та шкіл, - щоб згодом економити на оплаті за комунальні послуги, будувати нові теплогенеруючі потужності на Раківці, продовжимо роботи з утримання чистоти і порядку в місті та багато іншого. Будемо робити все можливе, щоб Кременчук став кращим містом в Україні! 
Основні зусилля міської влади у 2021 році будуть спрямовані на утримання житлово – комунальної сфери та забезпечення нормальної життєдіяльності міста з урахуванням приєднаного до Кременчука Потоківського старостинського округу. За економічними показниками рік прогнозується складним, але місто продовжить реалізацію вже розпочатих проектів, спрямованих на розвиток міської інфраструктури, будівництва об’єктів соціального призначення, розвитку транспортної мережі, виконання соціальних програм, зміцнення матеріально-технічної бази лікарняних закладів, розвиток освіти та інших галузей народного господарства. 
Наступного року у Кременчуці планується розпочати впровадження в життя проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у м. Кременчук». Він передбачає проведення енергоефективних заходів та термомодернізації у 66 бюджетних закладах (38 дитячих садків, 22 шкіл, 5 лікарень та БДЮТ). Реалізовуватиметься проєкт за сприяння Європейського банку реконструкції і розвитку, який надає місту на ці цілі кредит у сумі 7,5 млн. євро та грант у сумі 1,5 млн. євро. Виконання повного комплексу робіт передбачено впродовж 2021-2022 років. Завдяки проведеним заходам енергоспоживання у бюджетних закладах міста має зменшитися на 50 відсотків, також покращаться умови теплозабезпечення та комфортний внутрішній клімат в закладах освіти та медицини. 
У 2020 році у Кременчуці розпочато впровадження проєкту «Безпечне місто», який став переможцем Всеукраїнського громадського бюджету та фінансується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Наступного року його реалізацію буде продовжено. Проєкт передбачає встановлення локальних вузлів відеоспостереження, які охоплять всі без винятку кременчуцькі школи, міський палац культури, РЛП «Кагамлицький», а також сім великих міських перехресть, в’їзди та виїзди з міста. Реалізація проєкту дозволить закласти базу для подальшого формування централізованої системи міського відеоспостереження, що поступово забезпечить відеонагляд за всіма місцями та об’єктами, які потребують посиленого захисту та контролю для безпеки громади міста Кременчука.
Цього року у Кременчуці також розпочато роботи з реалізації трьох субпроєктів «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку - Реконструкція будівель стаціонару та госпблоку «Шкіряно-венерологічного диспансеру» під Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів за адресою: вул. І. Приходька, 5, також «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири за адресою: вул. Східна, 20 в місті Кременчуці Полтавської області» та «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири за адресою: вул. Молодіжна, 5». Їх реалізацію буде продовжено і наступного року. 
Варто зазначити, що проєкти реконструкції нежитлових приміщень під квартири для внутрішньо переміщених осіб реалізується з метою допомоги жителям Східної України, У Кременчуці проживає близько 3 тисяч внутрішньо переміщених осіб, багато з яких не мають власного житла, або потребують поліпшення житлових умов. Тож реалізація проекту дасть можливість вирішувати житлові проблеми даної категорії громадян. Завдяки реконструкції колишнього магазину за адресою: вул. Східна, 20 буде збудовано 11 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири за адресою: вул. Молодіжна, 5, що знаходиться на першому поверсі гуртожитку, дозволить виділити 2 однокімнатні та 1 двокімнатну квартири для внутрішньо переміщених осіб. 
Загальна кошторисна вартість реалізації проєкту реконструкції Кременчуцького міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів складає понад 53 млн. грн. 20 відсотків сплачує місцевий бюджет - співфінансування з місцевого бюджету є необхідною умовою реалізації проєкту в рамках НКПВУ, решту – фінансує державний бюджет за рахунок коштів позики ЄІБ. Протягом 2020 року на об’єкті проводилися демонтажні роботи, підсилення стін, влаштування фундаментів, монтаж металоконструкцій, мурування стін, мурування перегородок та влаштування міжповерхового перекриття основної будівлі та господарського блоку. У 2021 році планується повністю завершити виконання будівельних робіт на об’єкті та ввести його в експлуатацію.
Кременчуцький міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів обслуговує понад 300 дітей-інвалідів, не тільки з Кременчука, а й прилеглих до міста районів. Вони змушені приїжджати до закладу кожного дня, долаючи значні відстані. Після завершення будівництва заклад матиме можливість обслуговувати 500 маленьких пацієнтів. У новому приміщенні буде створено пансіонат для маленьких пацієнтів та їх батьків, які зможуть перебувати зі своїми дітьми упродовж всього періоду реабілітації. Він розрахований на 20 ліжко-місць. Нове розпланування будівлі передбачено з умовами оптимального розміщення кабінетів фахівців на поверхах, в комплексі із пансіонатом для проживання дітей з інвалідністю разом зі своїми матерями, ванним відділенням, фізіотерапевтичним кабінетом, залою лікувальної фізкультури, тренажерною залою, сольовою кімнатою, конференц-залою на 200 місць, технічними та іншими приміщеннями. На подвір’ї будуть встановлені дитячий та спортивний майданчики та павільйон для занять дітей на свіжому повітрі. Проєктом реконструкції господарського блоку передбачено облаштування гаражу та побутових приміщень для забезпечення технічної підтримки і нормального функціонування комплексу. Планується також проведення благоустрою прилеглої території з облаштуванням місць паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю, розміщенням елементів озеленення та малих архітектурних форм. 
На черзі – реалізація проекту «Енергоефективна Раківка». Кременчук продовжує співпрацю з ПІВНІЧНОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ ФІНАНСОВОЮ КОРПОРАЦІЄЮ NEFCO, яка націлена на поліпшення системи комунального теплопостачання міста в рамках впровадження проєкту «Енергоефективна Раківка» (будівництво теплогенеруючих потужностей та модернізація системи централізованого теплопостачання у місті Кременчук). Проєкт буде реалізовано на базі комунального підприємства «Теплоенерго». В рамках його реалізації передбачається інвестування в теплогенеруючі потужності, поліпшення теплових мереж, індивідуальних теплових пунктів (ІТП) та системи, яка покращить контроль, регулювання та моніторинг. 
Питання щодо будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей міста Кременчука в нашому місті постало кілька років тому. Першопричиною цьому є те, що строк використання потужностей котельні ПАТ «КВБЗ», від яких забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста, давно перевищив граничний термін експлуатації. Будівництво нових теплогенеруючих потужностей на Раківці надасть можливість не тільки безпосередньо постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й і здешевити тарифи на ці послуги, а також покращити стан навколишнього середовища.
Продовжаться наступного року і роботи щодо освітлення вулиць та провулків міста, ремонту доріг та внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів, ремонту та заміні теплових мереж та мереж водопостачання. 

Шановні кременчужани!

    Щиро вітаю вас з Новим роком!
Бажаю всім міцного здоров’я та оптимізму, достатку у родинах, миру та злагоди у суспільстві, радості та любові кожному з вас у Новому 2021 році!

Дякую за увагу!