Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

5 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці з офіційним візитом перебуває делегація польського міста-побратима Бидгощ

У Кременчуці з офіційним візитом перебуває делегація польського міста-побратима Бидгощ

Листопад 13, 2019

Міський голова Віталій Малецький провів зустріч із делегацією польського міста-побратима Бидгоща, яка з офіційним візитом перебуває в нашому місті. Участь у заході взяли перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Ольга Усанова, заступник директора з міжнародної діяльності КП «Інститут розвитку Кременчука» Андрій Мельник. Присутніми на зустрічі з польської  сторони були  заступник Президента міста Бидгощ Міхал Штибель і керівник відділу промоції міста Бидгощ Лукаш Крупа.

Вітаючи польських друзів, міський голова Віталій Малецький підкреслив, що Кременчук - наддніпрянське місто з давньою історією з польським слідом. Напевно тому відносини кременчужан із поляками є міцними та довготривалими. Вони  перебувають у постійному розвитку. Знайомство жителів Кременчука  з містом Бидгощ розпочалося з діяльності народної дипломатії. На сьогоднішній день співпраця наших міст вийшла на новий рівень, зокрема, в галузях освіти, охорони здоров’я тощо. Керівник міста висловив сподівання, що надалі Кременчук і Бидгощ зміцнюватимуть свої побратимські та партнерські зв’язки, реалізовуючи спільні проекти та програми в економічній сфері. Тим паче, що старт цьому виду співпраці в нашому місті вже дано представниками польської діаспори.  

Віталій Малецький підкреслив, що Бидгощ і Кременчук є не тільки давніми партнерами, а й, наприклад, в галузі вагонобудування - конкурентами. Разом із тим, така конкуренція спонукає місцевих роботодавців створювати комфортні умови праці на своїх підприємства та підвищувати заробітну плату з метою недопущення відтоку кваліфікованих кадрів  .

У рамках офіційної зустрічі Віталій Малецький та гості з Республіка Польща обговорили питання щодо необхідності розвитку спільних проектів у сфері професійного навчання молоді. Між іншим керівник міста звернув увагу на тому, що таке навчання має відповідати європейським стандартам і мати адаптовані до різних ринків праці програми. Воно також повинно забезпечувати молодь обох міст-побратимів не тільки базою професійних вмінь і навичок, а  й мовними практиками.

Заступник Президента міста Бидгощ Міхал Штибель зазначив, що співпраця Бигоща та Кременчука розпочалася  ще в 2004 році. Він підкреслив, що польська сторона підтримує всі ініціативи влади Кременчука стосовно подальшого співробітництва, зокрема, пообіцяв підтримку в соціалізації в польському суспільстві кременчужан, яких наразі багато навчаються та працюють у Бидгощі

Теги: #Новини

Фотогалерея