Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

5 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Щеплення проти COVID-19 у Кременчуці проводитимуться у чотири етапи

Щеплення проти COVID-19 у Кременчуці проводитимуться у чотири етапи

Лютий 26, 2021

Цього тижня Полтавська область отримала 19300 доз вакцини Oxford/AstraZeneca Covishield Індійського виробника для вакцинації від COVID-19.

 Сьогодні  до Кременчука з  Полтави приїхала  мобільна бригада для проведення вакцинації  і у місті розпочато І етап   проведення щеплень. Мобільна бригада складається з  лікаря та 2-х медичних сестер.  Лікар цієї мобільної бригади  Надія Пишна зазначає, що вакцинацію на Полтавщині розпочали вчора у місті  Полтава, використали  70 доз вакцини. Все пройшло добре, без  побічних реакцій. Сьогодні до Кременчука привезли 100 доз вакцини у спеціальних контейнерах, де підтримується температура від 2 до 8 градусів за Цельсієм. «Відкритий флакон можна використовувати  від 2 до 6 годин, а взагалі термін придатності  вакцини за належних умов зберіганні   півроку», - зазначають медики .

            Очільник галузі охорони здоров’я Максим Середа повідомив, що вакцинацію у Кременчуці продовжать і наступного тижня. У вівторок до міста знову приїде мобільна бригада з Полтави, а потім, після того, як кременчуцькі мобільні бригади отримають відповідні сертифікати після завершення навчання, саме вони проводитимуть вакцинацію у місті. Як зазначає головний медик Кременчука,  у нашому місті створені усі необхідні умови для зберігання вакцини – у  міській дитячій лікарні працює спеціальний кабінет, де  зберігаються  вакцини проти кору, паротиту та інших інфекційних хвороб. Тож, коли Кременчук отримає велику кількість доз вакцини, проблем із зберіганням її не буде.

          Заступник міського голови Ольга Усанова повідомила, що вакцинацію у нашому місті планується  проводити у чотири етапи. Спочатку зроблять щеплення медикам, які працюють у інфекційних шпиталях і безпосередньо контактують з хворими на коронавірусну інфекцію. Під час наступних етапів вакцинуватимуть працівників екстреної медичної допомоги,  інших медичних працівників, а також соціальних працівників і людей старшої вікової категорії. Наступні етапи вакцинації  проводитимуться після того, як пройдуть відповідне навчання кременчуцькі мобільні  бригади і будуть розгорнуті пункти проведення щеплень також  у інших лікувальних закладах.

Фотогалерея