Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

19 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> На засіданні міської комісії обговорили питання щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Кременчука

На засіданні міської комісії обговорили питання щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Кременчука

Березень 05, 2021

Найбільшим боржником із виплати заробітної плати не тільки в місті Кременчуці, а й на Полтавщині, є підприємство «АвтоКрАЗ». Станом на 1 березня така заборгованість становить понад 66 млн. грн.. Про це на засіданні  міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати повідомила заступник міського голови Ольга Усанова.  

Вона наголосила, що борги по зарплаті перед працівниками автомобільного заводу стали накопичуватися ще два роки тому.  Міська влада відразу ж почала реагувати, звертаючись з листами до керівництва ПрАТ «АвтоКрАЗ» щодо виходу з цієї ситуації та недопущення подальшого накопичення заборгованості перед заводчанами.  Однак ці звернення залишалися без відповідей. На жаль, наразі для колективу машинобудівного підприємства питання з повернення зароблених ними грошей  залишається невирішеним, а борг лише продовжує накопичуватися.

Ольга Усанова підкреслила, щоб допомогти колективу ПрАТ «АвтоКрАЗ» вийти із ситуації, що склалася та захисти колектив машинобудівного заводу, депутати Кременчуцької міської ради звернулися до вищого керівництва держави та правоохоронних органів. Окрім того, на підставі звернень міської влади Кременчука відбулася і міжвідомча нарада за участі представників органів державної влади, міністерств, керівництва ПрАТ «АвтоКрАЗ»  тощо. Зокрема, Міністерство оборони України висловило готовність закуповувати продукцію автозаводу за умови, якщо буде підвищено її якість.

Разом із тим Ольга Усанова наголосила, працівники автозаводу вирішили персонально звертатися до суду з позовними заявами про стягнення боргів по зарплаті. Юридичну допомогу їм у складанні цих заяв надає виконавчий комітет Кременчуцької міської ради.

Варто відмітити, що станом на сьогоднішній день автомобільний завод має ще великі борги з відшкодування пенсій на пільгових умовах і заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Загальна сума боргу по цим напрямкам, в тому числі і по зарплаті, становить 105 млн. 813 тис. 900 грн.. 

Тому на засіданні комісії було вирішено звернутися з відповідним листом до Кабінету міністрів України з проханням допомогти знайти шляхи для повернення боргів по зарплаті підприємства «АвтоКрАЗ», яке донедавна було стратегічним і бюджетоутворюючим підприємством України. 

 

У рамках засідання комісії також було заслухано представників підприємств, які теж мають заборгованість по зарплаті перед працівниками. Станом на 1 березня ТОВ «Торговий Дім АвтоКрАЗ» має борг в сумі 400 тис.  700 грн (невиплачена заробітна плата  за березень – грудень 2020 рік та січень 2021 року); ТОВ «Фламма» - 1 млн.  099 тис. 400 грн.  (невиплачена заробітна плата  за лютий – квітень 2020 року); ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» - 2 млн.  814 тис.  700 грн.  (невиплачена заробітна плата  за грудень 2020 року); ПрАТ «Обод» - 1 млн.  080 тис. 500 грн.  (невиплачена заробітна плата  за грудень 2020 року).

За рішенням комісії на підприємствах мають розробити графіки погашення заборгованості з заробітної плати перед працівниками, відповідно до яких сплачуватимуть борги.

Теги: #Новини