Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

4 °C

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ

Начальник:

Глоба Лідія Миколаївна

Графік роботи:

08:00-17:15 (Понеділок-Четвер) 08:00-16:00 (П'ятниця)

Код ЄДРПОУ:

26218015


Адреса:

39600, Полтавська обл., м.Кременчук, проспект Свободи, буд.66

Електронна пошта:

26218015@mail.gov.ua

Телефон:

Гаряча лінія субсидії, допомоги:(068)265-68-25, пільги:(097)602-83-05,ЧАЕС:(068)383-23-35,(050)053-73-80,приймальня:75-86-84Основні завдання та функції:

 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ УПРАВЛІННЯ

 Забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, підтримки сім’ї, виконання програм і здійснення заходів у цій сфері.

 Призначення та виплата соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

 Участь у розробленні та організації виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат за місцем проживання, перебування.

 Забезпечення соціальної інтеграції інвалідів, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури.

 Сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку території  району.

 

 ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ

Управління відповідно до покладених на нього завдань:

Здійснює реалізацію державних та місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення населення в межах наданих повноважень.

Організовує роботу з надання пільг усім категоріям населення району, які мають право на пільги за соціальною ознакою.

Забезпечує призначення населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Здійснює розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян та призначені житлові субсидії населенню.

Здійснює призначення та виплату державних соціальних допомог, компенсацій та інших виплат визначених законодавством.

Організовує постановку на облік та призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Забезпечує внесення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомостей про взяття на облік (зняття з обліку) внутрішньо переміщеної особи, проводить перевірку достовірності інформації про фактичне місце проживання (перебування) внутрішньо переміщених осіб та здійснює контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання (перебування).

Забезпечує призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, надає пропозиції під час формування проекту міського бюджету щодо передбачення необхідного обсягу коштів на фінансування міських програм соціального захисту та соціального забезпечення для виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги.

Надає консультації з питань прийому документів для призначення усіх видів компенсацій, пільг, соціальної допомоги, у тому числі шляхом організації роботи «мобільних соціальних офісів».

Здійснює прийом та оформлення документів для виплати компенсацій інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, на транспортне обслуговування, за невикористане санаторно-курортне лікування та вартості проїзду до санаторно-курортного закладу спинального профілю супроводжуючій особі а також  вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законодавства України.

Встановлює статус ветерана праці, учасника війни, інваліда війни, сім’ї загиблого військовослужбовця або померлого ветерана війни; встановлює статус інваліда війни, учасника війни особам, які брали участь в антитерористичній операції, членів сім’ї загиблих(померлих) ветеранів війни, які брали участь в антитерористичній операції; жертви нацистських переслідувань, дитини війни та видає відповідні посвідчення; надає допомогу пільговикам в реалізації встановлених для них пільг та переваг.

Забезпечує видачу талонів на проїзд залізничним, водним, повітряним, міжміським автомобільним транспортом інвалідам війни у визначеному законодавством порядку.

Оформляє виплату компенсації на проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах (протяжність яких перевищує 50 км).

Видає довідки в частині надання пільг з урахуванням доходу на одержання ліків, лікарських засобів, зубопротезування, тощо.  

Приймає від військового комісаріату міста документи та призначає  одноразову матеріальну допомогу військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби. 

Забезпечує цільове використання бюджетних асигнувань, передбачених на соціальний захист населення.

Проводить інвентаризацію особових справ осіб, які одержують допомогу.

 Забезпечує ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення (ІАССЗН), Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП); централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем та реєстрів, визначених Мінсоцполітики, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики та власний сегмент локальної мережі.

Призначає одноразову матеріальну допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам у межах виділених із державного бюджету коштів.

Оформлює, в разі потреби, документи, в установленому порядку для влаштування до будинків-інтернатів системи Міністерства соціальної політики України самотніх громадян похилого віку та інвалідів, які втратили здатність до самообслуговування, та дітей-інвалідів.

Організовує для інвалідів, учасників антитерористичної операції санаторно-курортне лікування, надання протезно-ортопедичної допомоги, забезпечення спеціальними засобами пересування та самообслуговування та іншими засобами соціальної реабілітації.

Визначає потребу у забезпеченні інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у здійсненні компенсаційних виплат, передбачених законодавством України, та надає узагальнену інформацію Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної держадміністрації та департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Здійснює направлення до реабілітаційних установ інвалідів та дітей-інвалідів відповідно до поданих заяв та документів для проходження соціальної, професійної реабілітації.

Організовує роботу державних соціальних інспекторів щодо здійснення у межах визначених повноважень вибіркового контролю за правильністю надання державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та використання коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.

Організовує і проводить консультації, розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до компетенції управління.

Інформує населення району з питань, що належать до компетенції управління, через засоби масової інформації та шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадських організацій, в установах та закладах, які опікуються проблемами ветеранів, інвалідів, людей похилого віку, багатодітних сімей, а також через оформлення інформаційних стендів та розповсюдження пам’яток про умови та порядок призначення допомог, компенсацій, пільг та гарантій, шляхом проведення прямого телефонного зв’язку з населенням та через інші заходи.

Організовує призначення та виплату допомоги, компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України.

Здійснює підготовку документів щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Організовує санаторно-курортне лікування інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплату грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законодавства України.

Подає пропозиції до проектів місцевих програм із соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Забезпечує методичну та технічну діяльність комісій з соціальних питань, утворення яких передбачено законодавством України.

Бере участь у роботі комісій, утворених при міській раді та виконавчому комітеті з питань соціального захисту населення.

Розробляє проекти нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції управління.

Сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню рівня кваліфікації працівників управління.

Співпрацює з питань соціального захисту населення з іншими виконавчими органами місцевого самоврядування, з державними службами, виконавчими структурними підрозділами фондів загальнообов’язкового соціального страхування, громадськими організаціями соціального спрямування на засадах соціального партнерства.

Виконує функцію страхувальника щодо нарахування пенсійних внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування деяких категорій одержувачів соціальних допомог. Сприяє впровадженню персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Забезпечує безумовне виконання Закону України «Про захист персональних даних».

Проводить роботу з питань опіки (піклування) недієздатних та обмежено-дієздатних осіб в межах делегованих органом опіки та піклування повноважень.

Організовує роботу для виплати щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Організація роботи та оформлення відповідної документації стосовно проведення безкоштовного капітального ремонту будинків та квартир особам, яким зазначена пільга передбачена чинним законодавством.

Виконує інші функції, передбачені законодавством України.