Звернення міського голови В.О. Малецького з нагоди відзначення Міжнародного дня вшанування жертв голокосту

Звернення міського голови В.О. Малецького з нагоди відзначення Міжнародного дня вшанування жертв голокосту
Багатостраждальна кременчуцька земля бачила багато лиха і горя, пов’язаних із втратою своїх найкращих синів і дочок. Сумні сторінки історії Кременчуччини свідчать й про те, що наше місто також не оминув голокост.  Він став і донині вважається одним із найбільш трагічних сторінок Новітньої історії світу, з якою довелося зіткнутися єврейському народу.
Безумовно, якби Друга світова війна завершилася так, як це було передбачено планом «Барбаросса», то проблема голокосту торкнулася не лише єврейського народу, але і в цілому всіх націй.  За неповні десять років, від історії створення перших гетто в Німеччині до поразки Третього Рейху на європейському континенті було знищено 70% єврейського населення. За роки фашистської окупації на території України було вбито 900 тисяч євреїв. Це страшний і ганебний факт.
Історичні факти свідчать про те, що тільки у північно-східній частині Кременчука німці розстріляли більше 20 тис. мирних жителів міста, серед яких було 8 тис.  представників  єврейської національності.
У світі ще багато зла, ненависті, жорстокості. На жаль, у сучасному світі ще досить багато зла. І час від часу спалахують військові конфлікти. Трагічні наслідки минулих війн, а також і неоголошеної війні на Сході України.  
Тому пропаганда миру та гуманності необхідна сьогодні як ніколи, щоб присікти агресію і не допустити більш серйозних катастроф.  Кожен із нас має робити все можливе, щоб  жити в мирі і злагоді, творити добро на цій землі, навчати добру підростаючу зміну, сміливо дивитися правді у вічі та завжди берегти мир та спокій.