Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

5 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці успішно діють соціальні програми в галузі «Охорона здоров’я»

У Кременчуці успішно діють соціальні програми в галузі «Охорона здоров’я»

Серпень 02, 2019

У Кременчуці успішно діють соціальні програми, спрямовані на підтримку соціально-незахищених верств населення та програми в галузі «Охорона здоров’я».

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Максима Середи, у 2019 році з міського бюджету виділено 1млн. 800тис. грн. на виконання міської програми «Доступна аптека», за І півріччя використано 636,7 тис. грн. Варто зазначити, що Кременчук став першим в Україні містом, де розроблена та успішно діє  міська програма «Доступна аптека», що забезпечує функціонування механізму міського регулювання ціноутворення на лікарські препарати. Через півроку подібну програму  було прийнято і на державному рівні. За словами начальника міського управління охорони здоров’я Максима Середи, її впровадження – це  суттєва допомога не тільки соціально-незахищеним  верствам, а й лікарям. Три роки поспіль щороку на її виконання  та відшкодування вартості медичних препаратів у бюджеті Кременчука  передбачалося по 1 млн. 200 тис грн., цього року суму збільшено до   1 млн.  800 тисяч гривень.

            Міську цільову програму лікування онкологічних та гематологічних захворювань було прийнято наприкінці 2017 року з метою підтримки кременчужан, хворих на онкологічні та гематологічні захворювання, а також на заходи щодо раннього виявлення та попередження цих хвороб. Завдяки ній хворі з онкологічним діагнозом, жителі Кременчука,  за рахунок коштів міського бюджету  мають можливість  отримати препарати для проходження одного  курсу хіміотерапії. Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа наголошує, що це не обов’язково перший курс, адже іноді так складаються обставини, що жителі Кременчука  проходять хіміотерапію в Києві або Полтаві, де їх оперували, тож у місті за кошти  міського бюджету вони можуть пройти один будь-який  курс хіміотерапії. У 2019 році на фінансування програми передбачено  2 млн. грн. На даний час з цих коштів  використано  майже 1 млн. грн.

На міську програму «Охорона материнства та дитинства в м. Кременчуці» у бюджеті міста передбачено  4,7 млн. грн., більше  1,7 млн. грн. з них вже використано. Варто зазначити, що у Кременчуці одному з перших в Україні було  прийнято програму «Пологовий сертифікат», що   суттєво  допомагає у фінансовому плані  молодим родинам, які планують мати дітей. Пологовий сертифікат передбачає  повне медичне обслуговування під час вагітності, включаючи і пологи. За наявності сертифікату та за потреби вагітні жінки можуть розраховувати на безкоштовні обстеження із проведенням складних медичних досліджень.

Міська програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Стоп інфаркт» цього року отримає з  міського бюджету  фінансову підтримку  3,3 млн. грн., використано 1,7 млн. грн. На фінансування міської цільової програми централізованого харчування пацієнтів закладів охорони здоров’я у міському бюджеті передбачено 11, 5 млн. грн., 4,1 млн. з них вже використано.