Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

Ви тут: Новини >> Несанкціоновані відключення від газу - це протиправні дії по відношенню до споживачів

Несанкціоновані відключення від газу - це протиправні дії по відношенню до споживачів

Серпень 07, 2019

Сьогодні під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося екстрене засідання  міської комісії з питань ТЕБ та НС. На ньому було обговорено питання щодо безпідставного відключення ПрАТ «Кременчукгаз» об’єктів житлового фонду  від природного газу.

За інформацією керівника відділу оперативного контролю за станом у місті Юрія Войтенка, перші відключення від газу в багатоповерхових будинках  були застосовані ПАТ «Кременчукгаз» 8 липня. Від того часу газовики відключали оселі жителів від природного газу більше ніж  у  10 об’єктах  житлового фонду. Наразі в службі 1563 на обліку перебуває 7 будинків, у яких  відключено  газопостачання, у двох будинках повністю, у інших по стоякам.

Заступник міського голови Валерій Декусар зазначив, що в ПрАТ «Кременчукгаз»  такі відключення пояснюють проведенням технічних перевірок газових приладів, лічильників, ліквідацією аварійних ситуацій на мережах тощо. Разом із тим після перевірок,  газ у квартири споживачів не повертають,  а людей змушують підписувати договори на обслуговування будинкових мереж газопостачання. Валерій Декусар говорить, що укладання таких договорів  обумовлене змінами в законодавчій базі, яка регламентує надання житлово-комунальних послуг, в тому числі обслуговування газових мереж. Для догляду за внутрішньобудинковими газопроводами абоненти мають укласти договір із спеціалізованою сервісною компанією.  

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив, що ПрАТ «Кременчукгаз» повинна більше уваги приділити роз’яснювальній роботі серед населення щодо необхідності догляду за газовими мережами, щоб уникнути аварійних ситуацій, які можуть призвести до негативних наслідків, і змін у законодавчій базі в сфері ЖКГ.  Натомість компанія-монополіст обрала для себе найпростіший варіант і під примусом змушує споживачів підписувати з нею договори  на обслуговування будинкових мереж. Із такими діями газового монополіста  погоджуються не всі городяни, тому у деяких із них виникають протестні настрої. Цей штучно створений конфлікт може призвести до виникнення непередбачуваної надзвичайної ситуації, - підкреслює Володимир Пелипенко.

Перший заступник міського голови підкреслив, що  міська влада вимагає від газопостачальника дотримання чинного законодавства та нормативно-правових документів, відповідно до яких він має безперервно постачати газ своїм споживачам. Єдиною підставою для відключення блакитного палива може стати аварійна ситуація на газових мережах або приладах газу. В   інших випадках такі дії є протиправними.  Відношення між споживачами та надавачами послуг повинні бути прозорими та конструктивними. Жителям  необхідно роз’яснювати ситуацію, а не в шахрайський спосіб діяти на користь, в даному випадку,  газового монополіста. 

У підсумку члени комісії ТЕБ і НС вирішили звернутися до Національної поліції України, СБУ, Генпрокуратури, НКРЄКП щодо кваліфікації дій ПрАТ «Кременчукгаз», які вони масово застосовують до споживачів природного газу. Окрім того, було створено оперативний  штаб, який опрацьовуватиме звернення кременчужан на несанкціоновані відключення від газу, якщо такі повторюватимуться в подальшому.