Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Сертифікати на отримання послуг з неформальної освіти для дітей Кременчука

Сертифікати на отримання послуг з неформальної освіти для дітей Кременчука

Вересень 04, 2019

Заступник міського голови Ольга Усанова зазначає, що у Кременчуці 2-го вересня розпочався новий навчальний рік і стартував новий соціальний проект Кременчуцької міської влади - Сертифікати на отримання послуг з неформальної (позашкільної) освіти для маленьких кременчужан. Кожна дитина віком від 3 до 17 років в перший день навчального року отримала за основним місцем навчання такий сертифікат.

Сьогодні в Кременчуці існує 18 закладів позашкільної освіти.
Більше 11 тисяч юних кременчужан відвідують різноманітні гуртки та секції.  Послуги з позашкільної освіти в комунальних закладах Кременчука (крім мистецьких шкіл) є безкоштовними для дітей. Їх вартість сплачується з міського бюджету. Загальний бюджет позашкілля Кременчука у 2019 році склав 96 мільйонів гривень.

 Введення сертифікатів на отримання послуг з позашкільної освіти - це перший крок на шляху спрямування «коштів за дитиною». В майбутньому, фінансуватися будуть ті гуртки та секції, у які прийдуть діти. Сертифікати створять конкуренцію між неформальними освітніми програмами, щоб дітям було цікаво і корисно проводити вільний від навчання у школі час, а ще й отримати вміння та навички, які є актуальними у сучасному світі. А цього року сертифікати дозволять зробити своєрідний аудит гуртків та секцій, визначити рівень їх затребуваності.

З переліком акредитованих програм неформальної освіти можна ознайомитися за посиланням: http://nonformaleducation.org.ua/.

 До речі, акредитувати свої програми з неформальної освіти можуть не тільки комунальні позашкільні заклади, але й фізичні особи-підприємці, громадські організації тощо. Цього року пілотне фінансування отримують чотири провайдери, які перемогли у конкурсі.

В майбутньому передбачається фінансування провайдерів неформальної освіти незалежно від організаційно-правової форми їх діяльності, а тільки в залежності від кількості сертифікатів, які принесуть в гуртки та секції діти, щоб займатися цікавими їм справами. 

Дана ініціатива впроваджується в рамках двостороннього литовсько-українського проекту підтримки та забезпечення якості неформальної освіти. 

Ольга Усанова висловила сподівання, що ця ініціатива допоможе організувати змістовне дозвілля всіх кременчуцьких дітей та слова подяки партнерам з Республіки Литва за ідею та організаційну підтримку проекту.