Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

9 °C

Ви тут: Новини >> Як і кому потрібно обстежуватися на коронавірус (COVID -19)

Як і кому потрібно обстежуватися на коронавірус (COVID -19)

Березень 25, 2020

Під час пандемії COVID -19 (короновірусної інфекції) у людей виникло і продовжує виникати багато питань, щодо цього захворювання. Відсутність відповідей на ці питання призводить до страхів та паніки. Одним з таких злободенних питань є те, як і кому потрібно обстежуватися на коронавірус (COVID -19).

Що стосується обстежень, слід зазначити, що  існує два види тестів для діагностики COVID -19: тест - системи та експрес - тести.

Тест – системи використовують лише в лабораторних умовах. Забір матеріалу проводять в умовах лікарняних закладів. У хворої людини з підозрою на захворювання COVID -19 беруть матеріал з носа, горла та відправляють до лабораторії. Цей вид тесту вважають найбільш достовірним, оскільки він працює з ДНК вірусу.

Другий вид – це експрес – тести, які можна проводити не в лабораторних умовах. Проведення тесту займає 10-15 хвилин і дозволяє виявити непрямі ознаки вірусу – антитіла, які виробляє організм у відповідь на вірус. Імуноглобуліни (антитіла) виробляються після 6-10 днів інфікування. Тож подібний вид тестів використовують для перевірки пацієнтів з клінічними симптомами респіраторної інфекції, таких, як гарячка, кашель та інше, в анамнезі яких були мандрівки чи проживання в країнах де зафіксовані випадки COVID -19 чи контакт з підтвердженими або імовірними випадками захворювання. Дані тести потрібні для швидкого прийняття рішення по тактиці лікування  пацієнта.

Пацієнту з підозрою на COVID -19 (коронавірус)  обов’язково проводять обстеження не тільки за допомогою експрес-тестів, а й за допомогою  тест-систем (визначення ДНК віруса). Доцільність проведення тестів визначає лікар.