Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

-1 °C

Ви тут: Новини >> Громадян закликають не провокувати пожежі на відкритій території!

Громадян закликають не провокувати пожежі на відкритій території!

Квітень 09, 2020

Початок весни відкриває сезон пожежонебезпечного періоду. Цей період розпочинається з моменту сходження снігового покриву з поверхні ґрунту навесні та закінчується з настанням волого-стійкої осінньої погоди. Основні причини пожеж в екосистемах – це спалення сміття та сухостою, а посушливі погодні умови сприяють їх збільшенню. Протягом трьох місяців поточного року в Полтавській області сталося 286 пожеж в екосистемах, з них 282 – на відкритих територіях, 2 – на сміттєзвалищах, 1 – лісова пожежа та 1 торф’яна, внаслідок яких вигоріло 754 га території. Їх загальна кількість  в 5 разів перевищує минулорічні показники, а площа – майже в 4 рази.

Рятувальники закликають людей зменшити людську участь, як фактор впливу на виникнення пожежі, себто не провокувати виникнення пожеж та дотримуватись певних правил поведінки.

У першу чергу, при спаленні сухостою, люди знищують не тільки сміттєві залишки, але і своє здоров’я, а також завдають значної шкоди довкіллю! Під час процесу горіння рослинних залишків виділяються мікрочастинки диму до складу яких входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Пластик та поліетилен при згоранні виділяє до 70 різноманітних хімічних сполук в повітря, більшість з яких отруйні для людини. Тому, випалювання, яке порушує стан навколишнього природного середовища завдає непоправної шкоди здоров’ю населення та винищує зелені насадження.

Але, катастрофічною причиною під час спалювання сухих рослинних залишків є виникнення пожеж, які можуть перерости у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Для цього необхідно залучати велику кількість особового складу рятувальників та пожежно-рятувальної техніки.

При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

 

 

Рятувальники Полтавщини закликають громадян не провокувати пожежі на відкритій території!

 

Головне управління ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян з приводу обережного поводження з вогнем: « Не спалюйте сміття на городах та суху траву на відкритих територіях. Ці необдумані дії вкрай небезпечні, що приводять до виникнення пожеж у приватних житлових, господарських спорудах та на дачних садибах. Трава та сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території. Якщо під час відпочинку на природі, або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці помітили безупинне розповсюдження вогню - негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером «101»».