Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C

Ви тут: Новини >> Декларування доходів громадянами в умовах карантину

Декларування доходів громадянами в умовах карантину

Травень 07, 2020

Сьогодні кременчуцькі податківці нагадали про обов’язок декларування доходів.

 

Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з юридичних осіб Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області Алла Шуба повідомила, що з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, згідно якої необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов’язання.

За чотири місяці проведення кампанії «Декларування – 2020» декларації про майновий стан і доходи вже подали 5658 мешканців м.Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кобеляцького та Козельщинського районів. До сплати платники податків визначили 7,8 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 1 мільйон  гривень військового збору.

Серед декларантів на сьогодні вже є 22 мільйонери. Серед них: мешканці м.Кременчук – 15 осіб, м.Горішні Плавні – 5 та по одному «мільйонеру» в Глобинському та Кобеляцькому районі.

Алла Шуба відмітила, що в цьому році термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року, а суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно буде сплатити до 01 жовтня 2020 року. Це передбачається Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законодавством визначено, що податкова декларація подається в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою (в Центр обслуговування платників податкової інспекції);

- надсилається поштою з повідомленням про вручення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись Електронним кабінетом платника податків на веб-порталі ДФС України.

В зв’язку зі спалахом та поширенням коронавірусу COVID-19 на даний час Центри обслуговування платників не працюють з відвідувачами.

Але подати річну податкову декларацію про доходи, отримані у 2019 році, можна без візиту до державної податкової інспекції.

Радимо платникам податків користуватись дистанційними формами комунікацій і максимально – електронними сервісами ДПС, які розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України, а для отримання  консультацій телефонувати до податкової за номерами, розміщеними на субсайті.

Отже, що необхідно для подання декларацій у режимі онлайн?

Подання податкових декларацій в електронній формі у режимі онлайн здійснються через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/). 

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Під час процедури подання декларації здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Запрошуємо громадян до 1 липня 2020 року задекларувати доходи, отримані в минулому році.  

 

 

 

 

Фотогалерея