Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

13 °C

Ви тут: Новини >> Кременчук одне з 10 міст України, в якому реалізовуватиметься проект UNFPA “Міста, вільні від домашнього насильства»

Кременчук одне з 10 міст України, в якому реалізовуватиметься проект UNFPA “Міста, вільні від домашнього насильства»

Червень 12, 2020

Таке негативне явище в суспільстві, як проблема насильства в сім’ї, все частіше випливає на поверхню нашого життя. Це питання дедалі активніше піднімається на різних рівнях, оскільки є актуальним і стосується багатьох.

Відповідно до закону «Про попередження насильства в сім’ї» насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю. Досить часто люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії. Але  навіть і при фізичних проявах агресії не всі знають куди звертатися зі своєю проблемою, як її можна вирішити, чи можна їй запобігти. Нещодавній випадок у Кременчуці, коли чоловік підпалив свою колишню дружину, у результаті чого та померла, є яскравим прикладом домашнього насильства, яке, на жаль, призвело до сумних наслідків.  І якби жертва насилля раніше вдарила на сполох і звернулася до відповідних органів, можливо б  трагедії і не сталося.

У Кременчуці вже багато років поспіль ведеться робота саме в напрямку профілактики та запобігання домашньому насильству. Цими питаннями займаються органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, соціальні служби, служби у справах дітей, заклади охорони здоров’я. За 2019 рік маємо 119 офіційно зареєстрованих звернень та повідомлень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, на обліку в органах внутрішніх справ з приводу вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі перебуває 126 чоловік.  У місті працює координаційна рада у справах сімей та дітей при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області, затверджена і діє Програма із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2019-2020 роки, Програма для кривдників у м.Кременчуці, розроблений алгоритм взаємодії та співпраці усіх установ та організацій, що проводять роботу у зазначеному напрямку, ведеться інформаційно – роз’яснювальна робота, консультаційна робота, надається соціально-психологічна допомога постраждалим. Але цього недостатньо, тож міська влада працює над впровадженням нових методів боротьби з цим негативним явищем. Саме тому Кременчук подав заявку на участь у проекті UNFPAМіста, вільні від домашнього насильства» на 2020 -2021 роки. Конкурсна комісія #UNFPAУкраїна провела оцінювання відповідно до визначених критеріїв та серед 32 міст обрала 10 міст для участі в програмі, серед них місто Кременчук.

Як зазначає  заступник міського голови Ольга Усанова, участь у проекті дасть можливість місту розширити систему попередження та протидії насильству, створити денний центр з перебування осіб, постраждалих від насильства з кризовою кімнатою, облаштувати спеціальну кімнату для роботи з кривдниками, організувати ефективну допомогу постраждалим особам з метою забезпечення безпечного від насильства середовища тощо. Ольга Усанова також висловлює вдячність Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за багаторічну співпрацю і допомогу Кременчуку у реалізації багатьох молодіжних та соціальних програм, які успішно діють у місті.