Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

7 °C

Ви тут: Новини >> На сьогодні 213 кременчужан з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, претендують на отримання компенсації з державного бюджету для придбання житла

На сьогодні 213 кременчужан з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, претендують на отримання компенсації з державного бюджету для придбання житла

Вересень 14, 2021

Загальна потреба Кременчука в компенсації з державного бюджету для забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування житлом становить 81 млн. 719 тис. 860 грн. 21 коп.. Про це йшлося на засіданні місцевої комісії з питань забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків, що відбулося під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової.

На сьогоднішній день учасниками державної пільгової житлової програми є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа  з 16 до 23 років включно, від 23 до 35 років включно та старше 35 років.

За інформацією КП «Квартирне управління», на даний час у  міській черзі на отримання житла із числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 23 років перебуває 71 особа, в т.ч. - 5 – осіб із інвалідністю;  від 23 до 35 років  – 129 осіб, із них - 9 мають інвалідність;  а також віком  старше 35 років – 13 осіб, із них 1 – зі статусом інваліда.

Відповідно до нормативних документів, затверджених на державному рівні, учасники пільгової житлової програми віком від 16 до 23 років включно мають право на 100% компенсацію із державного бюджету від граничної вартості житла по регіону; учасники віком від 23 до 35 років – на 70% компенсації із державного бюджету від граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10% щороку до 50% у 2023 році та наступних роках; учасники старше 35 років  – на 30% від граничної вартості житла по регіону з державного бюджету протягом поточного року, у 2022 році та наступних роках грошова компенсація у розмірі вартості житла здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Наразі потреба в отриманні держсубвенції для забезпечення пільговиків по 1 списку (від 16 до 23 років) становить 35 млн. 124 тис. 41 грн. 25 коп., по ІІ списку (від 23 до 35 років) – 44 млн. 662 тис. 614  грн. 27  коп., а по ІІІ списку (старше 35 років) – 1 млн. 933 тис. 304  грн. 69  коп.. Обсяги грошової компенсації визначалися відповідно до формульних розрахунків, визначених на законодавчому рівні із урахуванням граничної вартості житла в залежності від регіону та потреб осіб із інвалідністю у забезпеченні їх житлового права. 

Документи, що були затверджені на засіданні місцевої комісії з питань забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків, вже найближчим часом розглядатимуть на засіданні виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району, а потім для подальшої реалізації державної житлової пільгової програми будуть передані в Полтавську обласну державну адміністрацію. 

Теги: #Новини