Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

15 °C
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ, ПОБУТУ ТА РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
Звіт міського голови про регуляторну діяльність

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

КРЕМЕНЧУЦЬКАМІСЬКА РАДА           

 

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

  XXХVСЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ VIІ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від 21 лютого  2019 року

м. Кременчук

 

Про затвердження звіту міського голови

про здійснення державної регуляторної політики

Кременчуцькою міською радою та її

виконавчим комітетом у 2018 році

 

На виконання вимог ст. 38 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", керуючись ст. 25    Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кременчуцька міська рада                 

вирішила:

 

 1. Затвердити звіт міського голови про здійснення державної регуляторної політики Кременчуцькою міською радою та її виконавчим комітетом у 2018 році (додається).

 

 1. Керівникам управлінь та відділів виконкому міської ради забезпечити підготовку проектів регуляторних актів разом з аналізами регуляторного впливу та М-Тесту до них  у терміни, що встановлені затвердженим Планом роботи міської ради на  2019 рік.

 

 1. Оприлюднити дане рішення у відповідності до вимог законодавства.

 

 1. Контроль  за  виконанням   рішення  покласти  на першого  заступника  міського голови Пелипенка В.М., постійну депутатську комісію з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії Мирошніченко В.В.).   

 

Строк контролю:    квітень  2019 року.  

 

Міський голова                                                                        В.О. МАЛЕЦЬКИЙ

 

Додаток

до рішення міської ради

від 21 лютого 2019 року

 

 

 

ЗВІТ

про здійснення державної регуляторної політики Кременчуцькою

міською радою Полтавської області та її виконавчим комітетом за 2018 рік

 

І. Вступ

 

         Реалізація державної регуляторної політики Кременчуцькою міською радою Полтавської області та її виконавчим комітетом здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі Закон).  

     Відповідно до норм  ст. 7 Закону 16.11. 2017 року був затверджений план роботи міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік та 11.12.2017 був затверджений план  роботи виконавчого комітету міської ради  у відповідності з пропозиціями підрозділів виконавчого комітету міської ради.

До Плану роботи з підготовки проектів регуляторних актів міської ради на 2018 рік з доповненнями, що вносилися протягом року,  увійшли наступні проекти регуляторних актів:

 1. Про встановлення розміру ставок єдиного податку.
 2. Про встановлення ставок та пільг  із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на  території міста Кременчука.
 3. Про встановлення податку на майно в частині плати за землю на тери-торії м. Кременчука  на  2019 рік.
 4. Про затвердження технічної документації з нормативно - грошової оцінки земель м.Кременчука.
 5. Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору суб’єк-тів оціночної діяльності для здійснення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.
 6. Про затвердження Положення про порядок та умови приватизації неру-хомого майна, яке належить до  комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.
 7. Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.
 8. Про затвердження Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів у м.Кременчуці в новій редакції.
 9. Про затвердження Правил благоустрою території м. Кременчука в новій редакції.
 10. Про затвердження Порядку надання орендарю згоди на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна в місті Кременчуці.
 11.  Про заборону продажу пива (крім безалкогольного),  алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час на території м. Кременчука;
 12.  Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель комунальної власності міста Кременчука              За рішенням виконавчого комітету міської ради  від 11.12.2017 № 1384 «Про затвердження Плану роботи виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області  з  підготовки  проектів регуляторних актів на 2018 рік» із змінами, внесеними протягом року,  до плану роботи з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області було внесено 7  проектів, а саме:
 1. Про впровадження електронного обліку та встановлення режимів роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг Про затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються архівним відділом виконавчого комітету Кременчуцької міської ради на договірних засадах.
 2. Про затвердження Порядку надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва з міського бюджету м. Кременчука.
 3. Про затвердження Правил користування міським електричним та автомобільним пасажирським транспортом.
 4. Про затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються  архівним відділом  виконавчого комітету  Кременчуцької місь-кої ради на договірних засадах.
 5. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кремен-чуцької міської ради Полтавської області від 17.05.2013  № 262.          
 6. Про затвердження Положення про порядок присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомого майна в новій редакції.
 7. Про затвердження Порядку проведення відкритих слухань.

     Розробниками проектів регуляторних актів виступили такі  структурні підрозділи: управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики, управління земельних ресурсів, управління містобудування та архітектури, Департамент житлово-комунального господарства,  Управління міського майна, комунальне підприємство "Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста "Кременчук Інвест", відділ транспорту та архівний відділ.

        

П. Загальна частина

 

Відповідно до ст. 14 Закону та з метою доступності та відкритості регуляторної діяльності Кременчуцької міської ради та її виконавчих органів на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради у розділі «Публічна інформація», на сторінці «Регуляторна діяльність міської ради та її виконавчого комітету» розміщено наступну інформацію щодо впровадження нормативно-правових актів, які регулюють відносини у сфері господарської діяльності на території міста Кременчука:

- План відстежень дії регуляторних актів на 2018 рік;

- Зведений план підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік;

- Повідомлення про оприлюднення;

- Проекти регуляторних актів (розміщені разом з аналізом регуляторного впливу);

- Діючі регуляторні акти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (разом із  аналізами регуляторного впливу, звітами про відстеження їх результативності);

- Діючі регуляторні акти Кременчуцької міської ради Полтавської області (разом із разом із  аналізами регуляторного впливу, звітами про відстеження їх результативності);

- Звіт міського голови про регуляторну діяльність;

- Склад робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Також офіційне оприлюднення прийнятих регуляторних актів здійснюється на сторінці «Нормативно-правова база».

Крім того, усі проекти регуляторних актів разом з аналізом регуляторного впливу, прийняті рішення та документи, підготовлені у процесі здійснення регуляторної діяльності (повідомлення про оприлюднення, звіти про відстеження регуляторних актів та звіт міського голови про здійснення регуляторної діяльності), оприлюднюються в офіційному виданні Кременчуцької міської ради – газеті «Вісник Кременчука».

За звітний період міською радою та її виконавчим комітетом було прийнято 8 регуляторних актів.

 1. Рішення міської ради від 30.03.2018  "Про затвердження Положення про порядок проведення  інвестиційних  конкурсів у місті Кременчуці в новій редакції".
 2. Рішення міської ради від 30.03.2018 "Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 31 травня 2011 року «Про затвердження Правил розміщення  тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Кременчука".
 3. Рішення міської ради від 30.05.2018 "Про встановлення ставок та пільг  із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на  території міста Кременчука".
 4. Рішення міської ради від 30.05.2018 "Про встановлення ставок та  пільг із сплати земельного податку на території міста  Кременчука у 2019 році".
 5. Рішення міської ради від 09.08.2018 "Про    затвердження   Порядку   надання орендарю       згоди        на        здійснення  невід’ємних    поліпшень    орендованого комунального майна  в місті Кременчуці".
 6. Рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 18.05.2018 року №563 "Про затвердження Порядку надання часткової  компенсації  відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію  проектів  суб’єктів малого та середнього підприємництва з міського бюджету  м. Кременчука".
 7. Рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 06.07.2018 №789 "Про  затвердження Порядку переведення житлових приміщень (квартир), що належать на праві власності юридичним або фізичним особам, у нежитлові в місті Кременчуці".
 8. Рішення виконкому міської ради  від 30.11.2018 №1575 "Про затвердження Правил користування міським електричним та автомобільним  пасажирським транспортом у   м. Кременчуці".

         Виконкомом міської ради усі проекти регуляторних актів, що виносилися на розгляд сесії міської ради  разом з аналізом регуляторного впливу, висновком профільної депутатської комісії та копією номеру газети «Вісник Кременчука», де були ці документи оприлюднені, направлялись на адресу Державної регуляторної служби України  для  отримання пропозицій щодо відповідності положень підготовлених проектів нормам регуляторного законодавства.

Крім того, проекти регуляторних актів разом з аналізом регуляторного впливу також направлялися до Полтавського територіального відділення Антимонопольного комітету України для отримання погодження про відповідність нормам антимонопольного законодавства.

         На виконання ст. 34 Закону та з метою недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними, неефективними або економічно недоцільними, усі вище перелічені проекти регуляторних актів разом з аналізом регуляторного впливу та отриманими пропозиціями розглядались на засіданнях робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідальної депутатської комісії, яка надала висновки щодо відповідності їх статтям 4, 8 Закону.      

Протягом 2018 року відбулося вісім засідань робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», де розглядалися вище зазначені проекти.

Для визначення ефективності прийнятих рішень за звітний період проведено 21 відстеження результативності дії регуляторних актів, а саме: базових відстежень - 10, повторних - 2, періодичних - 9.

          Окремі проекти, що пройшли процедуру оприлюднення та обговорення  не виносилися  на розгляд  сесії міської ради чи виконавчого комітету у зв’язку з тим, виникла необхідність доопрацювання, а саме:

  1. проект рішення міської ради "Про затвердження Правил благоустрою території м. Кременчука в новій редакції;
  2. проект рішення міської ради "Про затвердження Порядку утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд на території міста Кременчука в новій редакції";
  3. проект рішення виконавчого комітету міської ради "Про затвердження Положення про порядок присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомого майна в новій редакції.

          Проект рішення міської ради "Про заборону продажу пива (крім безалкогольного),  алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час на території м. Кременчука, двічі виносився на жовтневу та грудневу сесії міської ради та не набрав відповідної кількості голосів. 

 1.     Крім того, проект регуляторного акта внесений до Плану роботи  виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області  з  підготовки  проектів регуляторних актів на 2018 рік "Про затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються  архівним відділом  виконавчого комітету  Кременчуцької міської ради на договірних засадах" не розроблявся розробником (архівним відділом)   у зв’язку із зменшенням кількості замовлень, відповідно було прийнято рішення не переглядати діючі тарифи на роботи (послуги), що виконуються архівним відділом на договірних засадах.

За  пропозицією Управління міського майна 3 проекти з Плану роботи міської з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік перенесену у План на 2019 рік, а саме:

1. Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для здійснення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.

2.  Про затвердження Положення про порядок та умови приватизації неру-хомого майна, яке належить до  комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.

3.  Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука.

          Управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики, як уповноважений структурний підрозділ з впровадження та дотримання  вимог Закону, постійно контролює питання щодо виконання планів з підготовки проектів регуляторних актів, щоквартально готує інформацію з даного питання управлінню з забезпечення діяльності ради та направляє нагадування розробникам про необхідність дотримання термінів виконання цих планів. Крім того, щорічно управління звітує з даного питання на апаратній нараді у виконкомі міської ради та забезпечує підготовку проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту міського голови про здійснення державної регуляторної політики Кременчуцькою міською радою Полтавської області та її виконавчим комітетом за минулий (звітний) рік.

                  

Ш. Висновки

 

Проведені заходи з відстеження дії регуляторних актів за критеріями, які визначались у аналізах регуляторного впливу до них, свідчать, що прийняті регуляторні рішення міською радою та її виконавчим комітетом є актуальними та на момент проведення заходів з відстеження у більшості не потребують внесення змін та доповнень, за винятком тих, що регулюють встановлення місцевих податків і зборів та затвердження містобудівної документації. Прийняття рішень міської ради щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів залежить від внесення змін до Податкового Кодексу України та інших нормативно-правових актів загальнодержавного рівня. Наразі такі рішення переглядаються щорічно.

Слід звернути увагу на те, що в подальшому керівникам структурних підрозділів, які є розробниками проектів регуляторних актів, необхідно здійснювати підготовку аналізу регуляторного впливу до них з застосуванням методики «М-Тест», як цього вимагає законодавство та забезпечити виконання затвердженого плану роботи з підготовки проектів регуляторних актів  в 2019 році.

 

Міський голова                                                                                                                                   В.О. МАЛЕЦЬКИЙ