Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Екологічний Паспорт м. Кременчука

 

Екологічний паспорт міста Кременчука

Екологічний паспорт міста – це аналітично-довідкове видання, в якому наведені статистичні та узагальнені дані про стан довкілля: атмосферне повітря, водні та земельні ресурси, поводження з відходами, надра, а також зелене господарство та природно-заповідний фонд,. Визначено найважливіші екологічні проблеми міста, які потребують вирішення.

 

Використовуючи екопаспорт, можна отримати інформацію щодо системи екологічного управління міста, міжнародного співробітництва у сфері охорони довкілля, переліку природоохоронних заходів, що здійснювалися в поточному та минулому роках, та участі громадськості в екологічному управлінні.

 

Для представників органів влади, керівників підприємств, установ і організацій екопаспорт дасть змогу оцінити вірність прийнятих управлінських рішень, допоможе формувати на рівні міста адекватну викликам часу екологічну політику, ефективно впроваджувати належну стратегію подальшої господарської діяльності з урахуванням природоохоронних вимог. Для містян і представників громадських організацій екопаспорт дасть можливість відслідкувати стан і тенденції зміни параметрів довкілля в місті, здійснювати громадський контроль за екологічною політикою, брати участь у природоохоронних заходах та впроваджувати громадські екологічні ініціативи, що має сприяти покращенню якості життя в місті.

 

Екологічний паспорт також сприятиме впровадженню європейських підходів до екологічної політики. Зокрема, це пов’язано з реалізацією законів України «Про оцінку впливу на довкілля» (№ 2059-VIII від 23.05.2017) та «Про стратегічну екологічну оцінку» (№ 2354-VIII від 20.03.2017) та необхідністю впровадження відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС «Директиви 2011/92/ЄС про оцінку впливу окремих державних і приватних проектів на навколишнє середовище» та «Директиви 2001/42/ЄC про оцінку впливу окремих планів та програм на навколишнє середовище».

 

Екологічний паспорт міста Кременчука підготовлено в рамках спільної діяльності виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Асоціації міст України (АМУ) та проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС), який упроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.