Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Водні ресурси України

За інформацією Державного агенства водних ресурсів України

 

 

Вода – головний природний ресурс споживання людської життєдіяльності, динамічний комплекс природного середовища і найважливіший компонент.

 

Дніпро є однією з найбільших і найважливіших річок Європи. У даний час річка являє собою транскордонну систему, її довжина становить 2201 км. 20% басейну річки розташовано на території Російської Федерації, а саме - 485 км, 23% - у Білорусі (595 км), на Україні розташовано - 1121 км річки, що становить найбільшу її частину, а саме - 55%.

 

Сучасне використання водних ресурсів Дніпра. Ріка забезпечує мільйони людей питною водою, слугує для водозабезпечення промислових підприємств та зволожує сотні тисяч гектарів посушливих земель. Окрім того, Дніпро дає змогу виробляти велику кількість електроенергії. Значною залишається роль Дніпра як транспортної артерії.

 

Внаслідок відсутності весняного водопілля, дефіцита твердих опадів узимку, низькою водністю усіх річок басейну та аномально теплими погодними умовами у 2020 році склалася несприятлива гідрологічна ситуація у басейні р.Дніпро та його притоках, стік яких формує бічний приплив води до дніпровських водосховищ. Іншими словами, брак опадів призвів до того, що у водоймах Дніпра відбувається зменшення кількості води.