Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Заборона спалювання

ДІЄ ЗАКОН, ЯКИЙ ПІДВИЩИВ ШТРАФИ ЗА ПІДПАЛ СУХОСТОЮ 

 

Верховна Рада посилила відповідальність за підпал сухостою: 1500-153000 грн штрафу та до 5 років тюрми.

 

15 березня 2021 року на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області були розглянуті питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь. За результатами засідання були надані протокольні доручення компетентним структурам державних установ та підрозділам обласної державної адміністрації щодо запобігання  виникненню і розповсюдженню пожеж у лісових масивах та інших екосистемах, дотримання вимог пожежної безпеки та заборони випалювання стерні, сухої рослинності і сміття лісового фонду, торфовищах, сільгоспугіддях, лісосмугах, заплавах річок та вздовж доріг.

 

Нагадуємо, що набув чинності закон, який підвищів штрафи за підпал сухостою.

Так, 13 квітня 2020 року Верховна Рада затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адмінправопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ тощо. 17 квітня ці зміни набули чинності. Відповідний закон був опублікований у газеті ВР «Голос України».

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» затвердили голосами 328 депутатів

 

Цей закон удосконалює порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення чи пошкодження рослин, порушення пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Прийняли його аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж.

 

 

 

Зокрема, він передбачає зміни у:

ст. 241, ст. 245 ККУ: розміри штрафів зростають

  • з 1700-3400 грн до 30600-61200 грн - за забруднення атмосферного повітря;
  • з 5100-8500 грн до 91800-153000 грн - за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.

ст. 77, 77-1 КУпАП: розміри штрафів збільшуються

  • з 85-850 грн до 1530-15300 грн - за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
  • з 170-1190 грн до 3060-21420 грн - за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
  • з 340-1700 грн до 6120-30600 грн - за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах заповідників.

 

Також ВР привела положення ст.77-1 КУпАП у відповідність з ч.3 ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», відповідно до якої випалювання сухої рослинності або її залишків проводять відповідно до порядку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Якщо такі випалювання проводять без дотримання таких порядків, це тягне за собою накладання штрафу 3,6-6,12 тис. грн для громадян та 15,3-21,4 тис. грн для посадових осіб. Якщо це відбулося в межах територій заповідників — від 6,12 тис. грн до 12,24 тис. грн.

 

 

На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні та соломи після завершення збирання сільськогосподарських культур.

Саме тому наголошуємо на неухильному дотриманні правил безпечної поведінки протягом пожежонебезпечного періоду підприємствами, установами і організація та населенням м. Кременчука  у природних екосистемах, вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах для недопущення випалювання залишків рослинності, стерні після завершення збирання сільськогосподарських культур, сміття та сухостою та запобігання виникнення пожеж у лісах.

Адже, неконтрольоване спалювання рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю – забруднення атмосферного повітря, збіднення видового складу флори, деградації ґрунтового покриву, зникнення рідкісних видів, загибель корисних комах тощо.