Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Колективні звернення громадян

До виконавчого комітету Кременчуцької міської ради протягом останніх років надходять звернення мешканців провулку Кременевого, вулиць Соломії Крушельницької та Одеської у місті Кременчуці стосовно забруднення компонентів довкілля та незадовільних умов проживання внаслідок діяльності приватного підприємства «Кременчуцька паперова фабрика» (ПП «Паперова фабрика Кременчука»), розташованого за адресою: вул. Соломії Крушельницької, б. 46 поряд з їх житловими будинками та територією дошкільного навчального закладу № 4.

Для підтвердження фактів, викладених у зверненнях громадян, представниками управлінь та відділів виконавчого комітету спільно з лабораторними службами міста, в межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування, у 2019 році були проведені обстеження території ПП «Кременчуцька паперова фабрика» за адресою виробництва та опитані мешканці прилеглих будинків, які підтвердили факти незадовільних умов проживання внаслідок недотримання санітарно-захисної зони підприємства, підтоплення прилеглої до виробництва і приватних садиб території стічними водами фабрики та систематичних неприємних запахів і чорним димом, що надходить з труби підприємства. За підсумками обстеження прилеглої території ПП «Кременчуцька паперова фабрика» були виявлені факти порушення «Правил благоустрою території міста Кременчука», на підставі яких на керівника підприємства було складено Протокол про адміністративні правопорушення.

З метою залучення територіальних і центральних державних органів виконавчої влади для виявлення фактів порушення санітарного та природоохоронного законодавства матеріали за результатами повторного виїзного обстеження 17.07.2019 направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Державної екологічної інспекції Центрального округу. У відповідь Дежекоінспекція повідомила виконавчий комітет, що ПП «Кременчуцька паперова фабрика» буде включено до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання на 2020 рік, про що було повідомлено заявників.

Проте 18.10.2019 до служби допомоги мера на сторінці у мережі Фейсбук, 19.10.2019 та 23.10.2019 до відділу оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради повторно звернулися мешканці міста Кременчука із скаргами на незадовільні умови проживання внаслідок забруднення повітря під час роботи ПП «Кременчуцька паперова фабрика» за адресою: м. Кременчук, вул. Соломії Крушельницької, 46 (код ЄДРПОУ 33989113, керівник Маляр О.В.).

28.10.2019 мешканцями прилеглих до виробництва будинків, які безпосередньо знаходяться у санітарно-захисній зоні підприємства, було направлено колективне звернення до Державної екологічної інспекції Центрального округу, про що було додатково повідомлено виконавчий комітет Кременчуцької міської ради.

Державною екологічною інспекцією Центрального округу на підставі звернень мешканців м. Кременчука було включено до плану здійснення позапланового державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства ПП «Кременчуцька паперова фабрика» за адресою: м. Кременчук, вул. Соломії Крушельницької, 46.

ПП «Кременчуцька паперова фабрика» протягом 2019 року укладені договори  для розробки пакету документів та отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради були направлені звернення до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації для належного реагування на звернення мешканців м. Кременчука та проведення аналізу зауважень мешканців правобережної частини м. Кременчука, врахування їх під час підготовки дозволу до видачі, а також організації і проведення публічного обговорення звернень громадян з даного питання, організація якого передбачена місцевими державними адміністраціями відповідно до ст. 7 «Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302.

У відповідь на звернення виконавчого комітету Департамент екології та  природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації повідомив про те, що протягом 2019 та І півріччя 2020 року ПП «Кременчуцька паперова фабрика»  не отримано жодних дозвільних документів.

На запит виконавчого комітету до керівництва ПП «Кременчуцька паперова фабрика» щодо вжитих заходів з приведення господарської діяльності до вимог природоохоронного законодавства ПП «Кременчуцька паперова фабрика» письмово повідомило про укладення на даний час нового договору про надання послуг від 04.06.2020 з розробки науково-технічної документації для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (об’єкт послуг – котельня, що знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Соломії Крушельницької, 46).

Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради повторно звернувся до  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та Департаменту екології  та  природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації та надав додаткову інформацію до раніше надісланих даних щодо врахування неодноразових звернень мешканців міста Кременчука стосовно забруднення компонентів довкілля та незадовільних умов проживання внаслідок діяльності  приватного підприємства «Кременчуцька паперова фабрика» під час розгляду матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Під час виїзних обстежень представниками підрозділі виконавчого комітету Кременчуцької міської ради безпосередньо на територію виробництва керівник підприємства виїзну групу не допустив. Дозвільні документи на здійснення виробництва паперової маси, картону та паперових виробів відсутні. Договори на вивезення відходів виробництва не надані.

Керівника підприємства було зобов’язано вжити заходів з приведення господарської діяльності до вимог чинного природоохоронного законодавства шляхом отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, недопущення в подальшому забруднення навколишнього природного середовища та перевищень ГДК в атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони підприємства, а також постійно утримувати територію підприємства у належному санітарному стані.

Державною екологічною інспекцію Центрального округу відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу в термін з 22.05.2020 по 28.05.2020 здійснено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства ПП «Паперова фабрика Кременчука». Інформація про результати перевірки розміщена в Інтегрованій автоматизованій системі на «Інспекційному порталі» за посиланням:

https://inspections.gov.ua/inspection/viewid=2114110&violation_page_2114110=3&document_violation_page_203100=2

Також на виконання листа виконавчого комітету Кременчуцької міської ради представники Державної екологічної інспекції Центрального округу у складі комісії взяли участь у виїзному обстеженні території за адресою: м. Кременчук, вул. Соломії Крушельницької, 46.

Рішень Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та передачі зазначеної земельної ділянки у власність чи користування не приймалося, кадастровий номер ділянки відсутній. Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради в межах повноважень було направлено звернення до Головного управління Держгеокадасту у Полтавській області щодо проведення перевірки на предмет самовільного зайняття земельної ділянки по вул. Соломії Крушельницької, 46 в м. Кременчуці.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у Полтавській області у 2019 році було заплановано здійснення заходу державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, але державні інспектори Держгеокадастру із залученням представника управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, що прибули 14.06.2019 за адресою розташування підприємства для здійснення перевірки, керівництвом ПП «Кременчуцька паперова фабрика» на земельну ділянку допущені не були, про що складено відповідний Акт та наявні матеріали направлені до органів національної поліції та прокуратури.

З метою залучення територіальних і центральних державних органів виконавчої влади для виявлення фактів порушення законодавства виконавчим комітет Кременчуцької міської ради були направлені звернення до Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області та Кременчуцького управління Головного управління ДПС у Полтавській області з метою вжиття заходів відповідного реагування щодо законності ведення господарської діяльності і здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог чинного законодавства ПП «Кременчуцька паперова фабрика».

Листом виконавчого комітету Кременчуцької міської ради власнику нерухомого майна за адресою: вул. Соломії Крушельницької, 46 було доведено інформацію про необхідність належного оформлення земельної ділянки для своєчасної плати за землю. Також власника об’єкту нерухомого майна та керівника ПП «Кременчуцька паперова фабрика» телефонограмою було повідомлено про заплановане виїзне обстеження території комунальної власності за адресою: вул. Соломії Крушельницької, 46 із залученням територіальних і центральних державних органів виконавчої влади.

У порядку самоврядного контролю, на повторні численні звернення мешканців міста Кременчука, у т.ч. колективного звернення (гр. Третяк М.І.) стосовно незадовільних умов проживання внаслідок діяльності паперової фабрики, розташованої впритул до їхніх житлових будинків, виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області в межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування, було організовано та 18.08.2020 проведено із залученням територіальних і центральних державних органів виконавчої влади (Держгеокадастр, Держекоінспекція,  Держпродспоживслужба, ДПС, НПУ) спільне виїзне обстеження території комунальної власності за адресою: вул. Соломії Крушельницької, 46 у місті Кременчуці з метою встановлення фактів порушень земельного, природоохоронного, санітарного, податкового законодавства та виявлення забруднення компонентів довкілля.

У ході проведення обстеження члени виїзної групи мали змогу спілкуватися з мешканцями прилеглих садиб, а саме: буд. №№ 6, 6-А, 6-Б по вулиці Одеській, буд. №№ 37, 38, 42, 44, 67, 71 по вулиці Соломії Крушельницької, буд. №№ 4, 6, 12, 14, 21/14 по проїзду Одеському та буд. №№ 9, 11, 13 по провулку Кременевому, які знаходилися біля воріт підприємства на момент проведення обстеження. Власники квартир і приватних будинків підтвердили факти забруднення атмосферного повітря і ґрунту та незадовільних умов проживання внаслідок діяльності підприємства з виготовлення паперу, розташованого поряд з ДНЗ № 4 та впритул до житлових будинків заявників.

Обстеженням було встановлено, що нерухоме майно - будівлі та споруди товарного складу та прилегла територія по вул. Соломії Крушельницької, 46 використовуються приватними підприємствами «Паперова фабрика Кременчука» та «Кременчуцька паперова фабрика» для ведення господарської діяльності. При цьому, за інформацією головного управління ДПС у Полтавській області вказані підприємства не подають декларації та не сплачують земельний та екологічний податки. 

Вимоги та зобов’язання щодо приведення господарської діяльності підприємства до вимог природоохоронного та санітарного законодавства, направлені листами виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області протягом 2019 – 2020 років, підприємством не виконані.

З метою врахування зауважень мешканців міста Кременчука за результатами проведеного комісійного обстеження виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради було направлено листа від 25.08.2020 до Департаменту екології  та  природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації з вимогою процедуру видачі дозволу на викиди ПП «Паперова фабрика Кременчука» продовжити за умови усунення порушень, виявлених під час спільних виїзних обстежень і планової перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства, проведеної Держекоінпекцією  Центрального округу.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області , направленою листом від 07.09.2020, на виконання наказу ГУ від 17.08.2020 № 720-ДК «Про здійснення державного нагляду (контролю) за дотримання земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» було проведено перевірку дотримання вимог ПП «Паперова фабрика Кременчука». За виявлені порушення вимог Земельного Кодексу України власника нерухомого майна за адресою вул. Соломії Крушельницької, 46 буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Кременчуцький відділ поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області листом від 16.09.2020 в рамках ведення розслідування кримінального провадження № 12020170110001121 від 12.07.2020, порушеного за ч.1 ст. 239 Кримінального Кодексу України, залучив представників підрозділів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради в якості спеціалістів при проведенні слідчої дії за адресою вул. Соломії Крушельницької, 46.

Також за інформацією Державної екологічної інспекції Центрального округ, направленою листом від 01.10.2020, на адресу Інспекції надійшла Постанова заступника начальника ВП № 1 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області – начальника слідчого відділення, майора поліції Запорожця О.Є. про залучення спеціаліста Інспекції в розслідуванні вищезазначеного кримінального розслідування за фактом забруднення компонентів довкілля ПП «Кременчуцька паперова фабрика».

Про результати розгляду даного питання місцеву громаду буде поінформовано додатково.