Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

24 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Створюємо та відновлюємо ліси разом!

 

 

 

Ліси – унікальний та надважливий компонент біосфери, який створює сприятливі умови для життя людей в умовах глобальних змін у довкіллі. Сьогодні в умовах кліматичних змін очікуваними проявами впливу зміни клімату, посухи, поривчастих вітрів на рівнинні ліси є зростання кількості та масштабності пожеж.

 

Збереження і відновлення зелених легенів нашої країни – одне із найголовніших завдань для екологів та лісівників. Дбайливе ведення господарської діяльності у секторі землекористування та лісового господарства є важливим чинником зростання обсягів поглинання парникових газів та збільшення обсягів накопичення вуглецю у природних екосистемах, а також зменшення лісових пожеж (особливо у хвойних лісах). Саме тому, в сучасних умовах кліматичних змін та адаптації до них ліси розглядаються як фундаментальна складова довкілля, яка потребує пильної уваги, підтримки і правильного управління.

 

У Міжнародний день лісів 21 березня стартувала акція Державного агентства лісових ресурсів України «Створимо ліси разом!», яка тривала протягом березня-квітня до Дня довкілля - 17 квітня 2021 року.

Метою Акції є відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні.

 

З метою пропаганди охорони навколишнього природного середовища у рамках еколого - просвітницьких акцій «Створимо ліси разом!» та «День довкілля – 2021» підрозділи виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської на чолі з першим заступником міського голови Володимиром Пелипенком, разом з КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень», працівниками і курсантами Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ долучилися до відповідальної і важливої справи - посадки саджанців молоденьких ялинок.

 

ДП «Кременчуцьке лісове господарство» Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечило посадковим матеріалом саджанців лісових культур та необхідним інвентарем для відтворення лісів під час весняної кампанії.

 

Фахівець Кременчуцького лісгоспу Петро Бабин вітав учасників акції та показував майстер класи по посадці лісових культур для відтворення лісу.

 

Лісівники підприємства підготували локації – лісові ділянки, а учасники екокампанії, після проведення обов’язкового інструктажу, висаджували на території Кременчуцького лісгоспу молоді сосни та ялинки, надаючи приклад іншим щодо відтворення лісів України і виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи. 

 

Всі лісові ділянки були заліснені посадковим матеріалом, який  кременчуцькі лісівники виростили в розсадниках свого підприємства.

Гарний настрій на свіжому повітрі супроводжував всіх учасників заходу, адже творити добрі справи – це просто!

 

 

Такі акції – це добра нагода продемонструвати лісівникам особливості своєї роботи, а присутнім –  відчути себе учасниками великої події – створення лісів власними руками та збереження природи.