Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

1 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Міжнародний день Дніпра - станемо на захист довкілля разом!

Шановні кременчужани та гості міста!

 

Водні ресурси є одними з найвразливіших, забезпечення водою потреб людства стає досить проблемним із перспективою подальшого погіршення їх стану.

Враховуючи те, що 70% потреб України у питній воді задовольняється за рахунок Дніпровського водозбірного басейну, ліквідація надходження забруднень до р. Дніпро, охорона та відновлення якості його вод та екосиcтем має бути постійним пріоритетом держави. Жоден пересічний громадянин України не може бути байдужим до цієї ситуації.

 

Кожного року у першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра, який був започаткований більше 10 років тому.

 

Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах Дніпра. Цього року святкування Міжнародного Дня Дніпра припадає на 6 липня.

В Україні проведення природоохоронної акції – Міжнародного Дня Дніпра – вже стало доброю традицією. Участь у ньому беруть представники місцевої влади, численні громадські організації, небайдужі громадяни. 

Проблеми пов’язані з охороною р. Дніпро, неможливо вирішити без активної участі населення.

В Кременчуці заплановані заходи з благоустрою прибережних територій та ліквідації стихійних звалищ сміття на островах та берегах річки Дніпро і облаштування місць відпочинку населення. Подібні заходи проведуть у Київській, Черкаській, Дніпропетровській Запоріжській областях.

 

Запрошуємо всіх прийняти участь у заходах з благоустрою прибережних територій, очищення їх від сміття, ліквідації стихійних звалищ на берегах річки Дніпро та островах Зелений, Шаламай, Динька – місцях масового відпочинку населення.

 

При відпочинку на островах дотримуйтесь вимог охоронного режиму на території Регіонально-ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні»:

  • прибирайте за собою сміття;
  • не знищуйте рослини;
  • гасіть після себе розпалене багаття.

 

Не застосовуйте миючі засоби, які містять поверхнево-активних речовини (ПАР) та забруднюють водойми. 90% пральних та миючих засобів виготовлені на основі фосфатів, хлору, цеолітів, аніонних ПАР (поверхнево-активних речовин), продуктів нафтопереробки та їхнє широке застосування призводить до забруднення довкілля.

 

Крім того, небезпечні фосфати також і для здоров'я людини — адже при потраплянні на шкіру вони викликають сухість та подразнення, а через шкіру всмоктуються у кров та можуть спричинити алергії та порушення у роботі органів.

При виборі прального порошку ми часто не замислюємося про його склад, у першу чергу звертаємо увагу на цінову політику або на відгуки про цей порошок. А треба всього-на-всього обрати миючий засіб без фосфатів, яких зараз дуже багато. Фосфати заборонені для використання у багатьох країнах світу вже більше 10 років. Вони є сучасною проблемою людства, яку легко можна подолати, разом відмовившись від фосфатних пральних порошків.

Варто сказати «ні» таким миючим засобам, адже вони просто «вбивають» Дніпро, до якого потрапляють зі стічними водами. У даному короткому відео зображений цей процесс:

 

 

Проте, які б заходи не проводила державна політика, якщо вони не будуть знаходити відгуків в свідомості громадян, заходи ніколи не досягнуть достатньої ефективності. Потрібно, щоб кожний пересічний громадянин, у т.ч. й нашого міста Кременчука, усвідомлював своє значення та вплив на навколишнє середовище і зокрема на Дніпро – колиску життя нашого народу. Треба пам'ятати, що ця річка належить не нам, людям, що живуть тут і сьогодні, вона належить планеті Земля, на якій ще жити нашим нащадкам!

 

СТАНЕМО НА ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ РАЗОМ!