Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

10 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Дотримання правил безпечної поведінки протягом пожежонебезпечного періоду для ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ ПОЖЕЖ

 За даними УкрГідрометцентру впродовж серпня 2019 року у Полтавській області переважатиме надзвичайна пожежна небезпека. На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні та соломи після завершення збирання сільськогосподарських культур.

Саме тому наголошуємо на неухильному дотриманні правил безпечної поведінки протягом пожежонебезпечного періоду підприємствами, установами і організація та населенням м. Кременчука  у природних екосистемах, вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах для недопущення випалювання залишків рослинності, стерні після завершення збирання сільськогосподарських культур, сміття та сухостою та запобігання виникнення пожеж у лісах.

 

Адже, неконтрольоване спалювання рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю – забруднення атмосферного повітря, збіднення видового складу флори, деградації ґрунтового покриву, зникнення рідкісних видів, загибель корисних комах тощо.

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Призводячи до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища випалювання завдає непоправної шкоди здоров’ю населення, внаслідок чого за останні роки відбувається катастрофічне поширення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій.

Спалювання сухої трави, опалого листя, сміття, сухостою та інших рослинних залишків, заборонене законодавством України.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 77-1 КУпАП):

  • «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу …тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб  від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

 

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, особливо протягом пожежонебезпечного періоду з метою недопущення спалювання залишків рослинності, сухостою та сміття для попередження виникнення пожеж у природних екосистемах.